Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit vessek vagy ültessek 1000...

Mit vessek vagy ültessek 1000 m² földterületbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet úgy hozta, birtokomba került 1000 négyzetméter földterület, amit tetszés szerint használhatok. Majd persze idővel még veszek hozzá, de kezdésnek ez is tökéletes :)

Arra gondoltam bevetem valami hasznossal ami pénzt hozhat, mint pl. a fokhagyma, ami azért jutott eszembe, mert tudom róla hogy kis terület sok hasznot tud hozni, ha szorgalmas vagyok. Igazából kezdő vagyok, de máris az öntözés megoldásán dolgozom. Azt szeretném kérdezni, milyen növényeket tudtok ajánlani még, amik egységnyi mennyiségre nézve sokat érnek?

Pl. Még a rózsára is gondoltam. Időm lesz rá bőven, mert nincs gyerekem és munkanélküli vagyok, de viszont van még spórolt pénzem. Köszönöm a segítséget :) Böbi a leendő kertészvállalkozó :)



2021. máj. 19. 13:21
A kérdező szavazást indított:
Ennyike földből úgysem fogsz megélni, de valahol el kell kezdeni
Ennyi földből már jól megélhetsz, ha ügyes vagy
Passz
Ültess fokhagymát vagy rózsát
Ültess vagy vess valami mást
Ki mint vet úgy arat :)
8 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim ***** válasza:
74%

Hát ha nulla előzetes tapasztalatod van a mezőgazdaságban, akkor inkább beszélj előtte szakemberrel...

Beleinvesztálsz egy rakás pénzt, aztán elviszi a termést az első gombafertőzés, vagy egyéb károkozó...

2021. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 A kérdező kommentje:
Rendben, mindenképp :) Addig is ismersz olyan növényeket amik jó értékarányban vannak?
2021. máj. 19. 13:42
 3/97 anonim ***** válasza:
59%

Figyu, én csak otthon a saját kertemben kertészkedek - de még azon a kb. 50 négyzetméteren is orbitális bukások vannak...


HOzzáértés nélkül ebből neked nem lesz bevételed....

Többe fog kerülni a vetőmag, permetszer, stb. stb. - mint amennyiért - esetleg - el tudod adni.

2021. máj. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 anonim ***** válasza:
Bagolyborsót .
2021. máj. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/97 A kérdező kommentje:

#3 De béna vagy xD xD


#4 Köszi :) Az jól hoz?

2021. máj. 19. 13:54
 6/97 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Most ne sértődjenek meg a bénák, de az volt a kérdés, milyen növény tud sok pénzt hozni, kis helyről. Tehát mi képes arra hogy hoz sok pénzt kis helyről Pl. Virágok. Most itt nem az a lényeg hogy milyen bukási lehetőségek vannak, persze az is érdekel, de az majd egy másik kérdésben :)
2021. máj. 19. 13:59
 7/97 anonim ***** válasza:
67%
Tarhonyát.
2021. máj. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 anonim ***** válasza:
ha nem értesz a növényelhez akkor homoktővist kell vetned. mondjuk szúr a szüretkor, de igazából gondozásmentes.
2021. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/97 anonim ***** válasza:

Nézd, mivel ha jól értem, semmilyen tapasztalatod nincs a mezőgazdaságban, jó, ha tisztázol pár kérdést.

1. mennyi időt tudsz szánni a kertészkedésre?

Egy ekkora kert gondozása bőven 40 órás munkahét, ami idő szaporodhat, ha időigényesebb növényeket választasz.

2. van-e befektetni való pénzed? Amit nem baj, ha esetleg elbukod?

3. van-e bármilyen felszerelésed a kertészkedéshez?

4. van-e őstermelői igazolványod? Ennek hiányában nehéz lesz árulni a terményeket.

5. van-e hol tárolni a termést? Mert ha nincs, olyan növényeket kell választani, aminek a tárolását meg tudod oldani.

6. mikor szeretnél ebből pénzt látni? Mert már bőven május van, az idő előrehaladtával egyre kevesebb növény vethető, ami még idén beérne.

7. végsoron: mi a cél?


Egyébként én, 6 év kertészkedéssel mögöttem (az első két évben 3000 m2-en, azt lecsökkentettem 800 m2-re) arra jutottam, hogy ha lenne 1000 m2-em pluszban, akkor abba levendulát ültetnék kizárólag. Most is van 50 tövem, és a tapasztalatom azt mutatja, hogy ez a növény az, amit a ráfordítás-nyereség aránya a legjobb. 3-szor kell metszeni egy évben, rendszeresen gyomtalanítani, és a szüret, kötözés, szárítás, morzsolás. A kiültetés évét, és az azt követőt leszámítva még locsolni sem kell. Kártevője, betegsége nincs.


Valamint olyat érdemes termeszteni, amit drágán lehet eladni még szezonban is. Én ezért nem termesztek paprikát, paradicsomot, krumplit, gyökereket, mert fillérekért lehet venni szezonban a piacon. És ezek rendkívül érzékeny növények millió és egy betegséggel, kártevővel.

2021. máj. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/97 A kérdező kommentje:
Szerintem aki a tarhonyát ajánlotta, ugyanaz mint aki 50 m²-en orbitálisakat bukik xD xD De ha nem, akkor kezet foghatnak, ugyanis a tarhonya az egy tésztaféle xD
2021. máj. 19. 14:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!