Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rotációs kapa használata...

Rotációs kapa használata előtt ki kell gazolni a földterületet ahova vetni szeretnék?

Figyelt kérdés
Eddig ásóval dolgoztam, előtte mindig kikapáltam , húzgáltam a gazokat, szügséges ez rotakapa használatakor is?
2017. márc. 14. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha fel volt ásva nem szükséges,de minden elvágott gyökér kihajthat .
2017. márc. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdemes, mert feltekeri a rota és abból kell kiszedegetned ugyanúgy.
2017. márc. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mit értesz gazon? Az évelő gyomok életben tudnak maradni, azokat érdemes kiszedni, de az elszáradt gyomokat beforgatja, és komposztálódnak.


A rotációs kapa nem pótolja a rendes ásást, mert csak a talaj tetejét dolgozza meg, ásás nélkül úgy 10 centit. A rota a felásott vagy szántott föld tavaszi elmunkálására való.

2017. márc. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így van, az ásó helyettesítője lenne az eke, de nyilván ahhoz gépet nem vetetünk vele egy kis kerthez. A felszántott/felásott föld elmunkálására való a kapa vagy a rotációs kapa gépi megfelelője.


Kemény föld ásás nélküli felmunkálásához talajmaró kell, de azok nem a Teszkóban vásárolható pártízezres kategória, hanem keményen drága gépek. És jellemzően azok előtt is érdemes megcsinálni a szántást pl.

2017. márc. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Rotálás után könnyebb kiszedni a gazat, hiszen lazább a föld.
2017. márc. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!