Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja lehet a paprika...

Mi baja lehet a paprika palántámnak? Még helyre jöhet?

Figyelt kérdés

Először csak pöndörödött a levele, nagyon nem is foglalkoztam vele mert hidegek voltak, gondoltam az miatt. Ma megnéztem és olyan mintha sok pici tűhegynyi hólyagok vannak a levél hátulján. Azt hittem lisztharmat, de a levél nincs elszíneződve és letörölni sem tudom.

Olyan szép erős palánták voltak, tele voltak már bimbóval....



2021. máj. 21. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Piacon vetted, szabadgyökerű volt, vagy poharas?

Hideg miatt nem szabad annak olyan nagyon pöndörödni, hacsak 1 fok köré nem ment a hőmérséklet.

Full napos helyre van ültetve, vagy árnyékba? Nem öntöttél rá semmit, pl. tápoldatot, permetet? Alá se tettél semmit?

A hólyagokról jó lenne fénykép, mert így leírás alapján nem ismerős.

2021. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én neveltem őket magról. Kb 2 hete vannak kint. Amióta kint vannak nem adtam nekik tápot de mondjuk a mai nap volt az első, hogy nem szakadt az eső. Csak délelött éri nap.Kisebb nagyobb cserepekben vannak kint az udvaron. Ráadásul nem is egy helyen hogy esetleg egymást megfertőzzék, de az összes ilyen. Holnap csinálok róluk fotót.

Nagyon hasonlít a lisztharmatra a levél alja, de közelebbről inkább pici hólyagoknak látom.

2021. máj. 21. 20:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, hogy cserepekben? Akkor kb. ez a probléma alapja. Vagy tápanyaghiány, vagy gyökérpusztulás az állandóan saras föld miatt. Már rég ki kellett volna ültetni őket.

A lisztharmat a levelek tetején látszódna. A hólyagok, ha jól értem, teljesen kemények, nem pukkannak ki nyomásra?

2021. máj. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen kemények
2021. máj. 22. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia. Mi lett a palántáiddal, megmaradtak? (Új vok.)
2021. szept. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia. Igen, szerencsére tele voltak termèssel :D (sajna a poloskák nagyobb kárt okoztak, mint ezek a hólyagok a leveleken)
2021. szept. 20. 09:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Na örülök neki! Nalam is sok a poloska. Addig írtottam, szedegetéssel, hogy sikerült letörnöm az egyik most (nagynehezen) virágzó palántát. Idén szabotőrködtek a paprikák nálam. Kettő db paprikát szedtem le eddig a 20 palántaból tíz maradt, egyetlen termette ezt a kettőt majd bele is puaztult az erőlködésbe. A többin a poloskák wellnesseznek. En akkor sem fogom mergezni. Jól teremnek viszont a kabakosok, tökök. A kolbasztök nagyon jó, jövőre mindenképpen próbáld ki, ha van lehetőséged rá. Ezentúl minden évben lesz nálam.
2021. szept. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnps fogslmam sincs, mik lehettek azok a hólyagocskák. (Előző)
2021. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!