Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nem bújnak ki az uborka...

Nem bújnak ki az uborka magjaim,ami meg kijön,az pár nap alatt eltűnik. Ugyanígy jártam a karalábéval is. Csiga eszi meg vagy a madarak? Vagy lótetű?

Figyelt kérdés

Hogyan védekeztek ellenük?

Már 2 csomag uborka mag van beültetve a kertbe. Nem merek már újat vetni.

Borsót,répát,retket,hagymát,paradicsomot,paprikát nem bántják .Karalábémnak már a helye sem látszik,azt teljesen megette vmi.


2021. máj. 21. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A csiga szokta így eltüntetni, főleg a pucér. Én egy műanyag vödröt borítok rá éjszakára, amit egy kicsit belenyomok a földbe, hogy ne tudjon átmászni alatta. Reggel meg leveszem.
2021. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most nagyon elszaporodtak a meztelen csigák.

Fahamuval, konyhasóval, műtrágyával vagy más nedvszívó szerrel kerítsd körbe a veteményt (ne sokat használj egyszerre, mert ismételni is kellhet). Elindul a vetemény felé, de a szer kiszívja a testnedvét és belepusztul.

Gyomot, füvet, apró gallyakat rakj egy rakásba. Alábújnak, ott gyülekeznek.

Reggel emeld fel a rakást, ott lesznek a földön vagy a gallyakon. Szórd be őket az előbb említett szerekkel, vagy taposd szét, add a baromfinak.

2021. máj. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Ha az uborkamag nem kel ki, akkor vagy régi, vagy lótetű van a kertben. Ezt pár éve én is eljátszottam, aztán amikor meguntam és kikapartam, csak a magok üres héjai voltak ott, meg a lyuk. Újraültettem, tettem közé Arvalint meg talajfertőtlenítőt, de a fele még akkor is eltűnt. Amikor kikel, akkor már nem nagyon szereti a lótetű, nagyon ritkán eszi meg, ezért most tejfeles pohárban kikelesztem, aztán 10 nappal kelés után kiültetem, akkor már nem nagyon szokott baja lenni.

De a lótetű a paprikát is imádja, meg néha a paradicsomot is megeszi, és a karalábét is. A karalábé levelét még a káposztalepke hernyója eszi, valamint a földbolha is csak a levélnyeleket meg a szárát hagyja a kicsi karalábénak, az ellen már én is permeteztem.

Persze, csiga is lehet, éti és meztelen is. De az ilyet meg lehet látni, mindig marad valahol egy kis nyálka, ha azon frissen nézed. Ellenük csigaölő granulátumot szoktam szétszórni április vége felé azokon a helyeken, ahol korai növény nincs, aztán meg ősszel, amikor kiment a legtöbb dolog, akkor bőségesen kitakarítom vele a kertem. A kerítés mellé meg bőségesen, hogy a szomszédból se jöjjön sok. Amikor először használtam, az állam leesett, mennyi döglött csiga volt a felszínen egy hét múlva.

2021. máj. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csiga... Tuti... Tegnap a még megmaradt ubi körét lenyomtam egy műanyag üveget,természetesen kivágtam az alját. Felül is maradt pereme,kb 5 cm magasan. Reggelre eltűnt 3 uborkám.

Reggel kimentem a kertbe és 10 csiga volt az ubik körül,pedig már csiga csapdát is csináltam. Ezeknek mindnek volt háza.


Tavaly én is palántáról ültettem őket,de akkor is eltűntek,úgyhogy idén drasztikusra váltok.

Már 4 helyen néztem ubi magot,sehol sincs már,de rendeltem netről.


Nagyon elegem van belőlük.

2021. máj. 23. 12:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem minden tökféle el szokott tűnni, nem egyszerre, hanem egyik éjjel egy darab eltűnik a leveléből, következő éjjel egy újabb darab... Mivel sün is van a kertben, vegyszert nem használok. Éjszakára befőttes üveggel borítottam le a tökféléket, míg 2-3 lomblevelük nem lett, onnantól bírták (persze az időjáráson is múlik). A házas csigákat összegyűjtöm, mikor épp eláll az eső (nálam akkor jön elő a legtöbb) és elviszem az erdőbe, esténként meg néha kimegyek a meztelen csigákat gyilkolni (kis ásóval kettévágom és valahova begurítom a tetemet, este 10-11 felé érdemes, fejlámpával).
2021. máj. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ásd el a félbevágott csigákat. Semminek nem ártasz vele.
2021. máj. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!