Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rózsa tüskeit levághatom(részl...

Rózsa tüskeit levághatom(részletek lent)?

Figyelt kérdés

Van egy járni tanuló kisbabam, esik-kel.


A rózsáim el vannak kerítve kis keritessel, de van hogy nyulkal utána.

Felfelé vannak metszve, a gyerek miatt.


Kiirtani semmiképpen sem szeretném őket, hosszú evek ota nevelgetem, szeretem mindet.


Tüskeit levaghatom, biztonsag kedveert, nem árt nekik?

Nektek mi a tapasztalatotok??



2021. máj. 26. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

A növényről bármit vágsz le, az kvázi egy nyílt seb. Könnyen elfertőződhet.

Kerítés + következetesen szólj rá, ha nyúlkál. Vagy majd tanul abból, ha megszúrja a kezét.

Én pl. kaktuszok között nőttem fel, de azóta is van a családban rózsa, kaktusz, fenyő, stb. kisgyerekek mellett.

2021. máj. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Levághatod, de ne csodálkozz ha legyengül vagy kipusztul. Inkább a babádra figyelj, hogy ne a rózsabokorba kössön ki.
2021. máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

A tüskék levágásától semmi baj nem lehet. Az gyakorlatilag egy kinövés a héjon, tehát még a nedvkeringést se zavarja, mint pl. egy virág levágása.

De szerintem se kínlódj vele, a kisbabák nem szokták naponta megszúrni magukat. Ha egyszer véletlenül megtörténik, akkor se hal bele, és többet nem nyúl hozzá. De nagy valószínűséggel egyszer se fog megtörténni, főleg, ha erre neveled. A gyerekeket divat mostanában totál debilnek tartani, de nem azok. A legtöbb legalábbis.

2021. máj. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A szomszédom 2 éve vermergezest kapott, rózsa megkarcolta a karját metszés közben. Majdnem meghalt. Eltűnt 1 hónapra utána, kórházban volt. Nagyon jó orvos volt, aki erre rajött. Az életet köszönheti neki.

Nem tudtam, hogy van ilyen. Ez az egy ami, miatt aggódom és kiirtam a kérdést.


Szerintem a baj megelőzése nem túlféltés. Persze ertem, amit írtok.

2021. máj. 27. 06:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Vérmérgezés bármitől lehet, bármivel megszúrhatja a kezét, ha nem tartod terráriumban. A rózsa a legkisebb veszély egy kertben.

Egy ismerős fodrászról hallottam, hogy egy picit becsippentette a bőrt az ujján az ollóval munka közben, nem is igazán vérzett, aztán alig lehetett megmenteni az életét. Na persze, gyereket nem veszélyeztet ilyesmi, csak azért írtam, hogy bármilyen mindennapi módon lehet vérmérgezést kapni, amire nem is gondolna az ember.

2021. máj. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jajj, a vérmérgezés nem rózsa-specifikus, azt bármilyen sérüléstől lehet kapni. :D
2021. máj. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!