Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy Jázmin virágom, sok...

Van egy Jázmin virágom, sok tápoldatot adtam neki, és elkezdett száradni. Mit csináljak hogy életben tartsam és újra szép legyen? Lakótelepen tartom!

Figyelt kérdés
2021. máj. 27. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Dipladéniára utalsz, az jól gyökeresedik, tehát kellő odafigyeléssel életben tartható. Kedveli a sok fényt és meleget és persze nem szabad kiszáradnia. A túlzásba vitt "tápoldatozás" gyakran a gyökérzet pusztulását okozza. Dugványozás esetén kis árnyékolást kíván, a párásabb környezet ilyenkor kedvezőbb.
2021. máj. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha a gyökerek elégtek, akkor nem sok esély van, de ahogy az #1 írja, van olyna faj ami jl gyökeresedik, annál több esély van. jó lenne tudni a tudományos nevét, mert ezerféle fajt hívnak jázminnak magyarul
2021. máj. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Remélem menthető. Nem tudom a pontos nevét, én is kaptam. Futó, ha virágzik fehér virágai vannak. Küldenék képet de nem tudok
2021. máj. 27. 09:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez az?

[link]

Ha túltápoztad, állítsd vízbe a földjét, a cserép tetejéig, aztán ha megszívta magát, hagyd kifolyni a vizet. Ezt ismételd meg. A föld innentől már jó, de ha a gyökerek már elhaltak, akkor az kevés.

Mivel nincs, ami felvegye a cserépben lévő vizet, onnantól ne öntözd, ameddig a felszín száraz nem lesz, és onnantól is csak mérsékelten, két öntözés közt mindig száradjon meg a felszín. Ha még nem nyiffant ki teljesen, akkor így életben maradhat. Ha már minden gyökérnek vége, akkor nem fog megmaradni.

Ha már nagyon rosszul áll, akkor végszükségben azt lehet tenni, hogy kicsi cserépbe, új földbe átültetni, és úgy visszavágni, hogy csak pár levél maradjon. Mert ha sok levél marad, akkor azok sokkal-sokkal több vizet igényelnének, mint amit a még élő gyökerek fel tudnak venni.

2021. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!