Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűnyírás benzines fűkaszával?

Fűnyírás benzines fűkaszával?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy melyik módszer jobb az alábbiak közül egy benzines fűkaszával:


- konstans fordulaton tartani a motort és jobbra-balra kaszáló mozdulatokat végezni


- a fordulatszámmal "játszok" és folyton felpörgetem a motort majd visszaengedem. Természetesen ugyan úgy jobbra-balra kaszálok vele.


Üzemanyag fogyasztás és vágási hatékonyság szempontjából melyik a jobb?



2021. máj. 27. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
A fűkasza a lengetés során oda-vissza nyírja a gazat, mehet egy fordulatszámon.
2021. máj. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad a gázt rángatni, egyenletesen kell húzni neki. Annyira, hogy amikor a lendítés során beleviszed a fűbe, akkor essen valamennyit a fordulatszám, de ne annyira, hogy már ne vigye.

Hatékonyság és fogyasztás szempontjából is ez a jobb.

A lendítés két végén felpörög a motor, és kellő fordulatszámot szerez ahhoz, hogy a következő lendítéskor végig bírja a füvet. Ha elveszed a gázt, akkor pont akkor nem kap benzint, amikor fel kellene pörögnie, a lendítés végén. Utána hiába húzod neki, mikor belevitted a fűbe, már kétszer annyi benzinnel se fogja úgy bírni. A felpörgéshez idő kellene neki, de mire ez menne, már vége is a lendítésnek, és megint elvetted a gázt. Hogy mégis sikerüljön valami menni, ne fulladjon a fűbe, ezért lassabban kell haladnod, több idő, több benzin.

2021. máj. 28. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom a tanácsokat!
2021. máj. 28. 07:38
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Plusz az idő felében kenetlenül és alulhűtve megy, de nagy fröccsökkel kompenzálva, tehát várható elkokszosodás is ezzel együtt. Teljesen jó emiatt sokkal tovább szívni a vágással meg simán az őrületbe kergetni a minimálisan is értelmesebb környékbelieket...
2021. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mindig felpörgetem max fordulatszámra a motort, és úgy hagyom, a tanyán nem tudunk hetente füvet nyírni, 2-3 hét alatt meg nagyon nagyra nő a gaz.


Játszani a fordulatszámmal akkor szoktam, amikor egy kisebb területen (pl lábazat) akarom szépen lenyírni a füvet.

2021. máj. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Konstans fordulaton kéne tartani mindig, ez egy hatalmas betegség, hogy mindenki állandóan pöcögteti a gázkart. Ja és nem is vágja úgy szépen.

Amúgy az is fontos, hogy az a célod, hogy tövig vágd a sok gyomot, vagy viszonylag szép zöld füvet akarsz hagyni, utóbbi azért nehezebb, figyelni kell, hogy ne engedd le nagyon.

2021. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!