Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vénusz légycsapó öntözése?Hőmé...

Vénusz légycsapó öntözése?Hőmérséklet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Bármelyik oldalon nézem mindenhol mást írnak.

Valahol azt írják -5 fokig bírja a hideget valahol azt hogy 10 fog alatt nem kedveli már.


Öntözésnél:Állhat alatta folyamatosan 1-2 centi víz (tudom eső vagy desztillált víz)vagy csak időnként?

Megköszönném ha valaki aki jártas témában segítene ebben a 2 kérdésben



2021. máj. 29. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szereti a hideget, nem kell sok víz neki, mindig egy keveset - h nedves legyen a földje. Nem kell vízben állnia, esetleg nyáron
2021. máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg fajtafüggő, hogy melyik példány pont mennyit bír.

Külön kell választani, hogy egy adott hőfokon elpusztul, vagy csak nem kedveli. Pl. az egyszerű paprikapalántának az égvilágon semmi baja nem lesz, ha kiültetve hajnalban 1-2 órára 0 fokra hűl a levegő, de előző meg következő nap is szép napos idő van, 20 fokkal. Viszont ha két hétig éjjel-nappal +10 fokon tartják, azt már megsínyli.

2021. máj. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Konkrétan ez van ráírva a cserépre:

dionaea muscipula t9

"Öntözése alá tál"

"Kedvel napos"

Szó szerint ez van rá írva gondolom Google fordítós

Ezek szerint az öntözése álljon alatta víz egy tálban

2021. máj. 30. 08:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt akarták írni, hogy alulról kell öntözni, alátétbe öntve a vizet, nem felülről. De nyáron nem árt neki, ha folyamatosan áll alatta egy kis víz. A hűvös teleltetés alatt viszont csaképp, hogy nedves legyen a földje.
2021. máj. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat
2021. máj. 31. 17:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy megfordított befőttes üvegben volt, aminek az alja 3-4 cm hosszan a levegőben lógott, így párás környezetben volt de szabad levegőt is kapott. Legalább 5-6 évet elélt így, legközelebb is így tartanám. Törekedtem arra hogy esővizet kapjon.
2021. jún. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!