Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kis, 3-4 éves csenevészebb...

Kis, 3-4 éves csenevészebb almafa (Gala) nagyon bőven kezdett termést nevelni, bár a fán nem látszik meg, hogy zavarná (bár kicsit elhajlik a teteje). Kell-e ritkítani, veszélyezteti-e a fát az erős terméshozam?

Figyelt kérdés
Ha magát a fát nem veszélyezteti, nem zavar, legfeljebb ledobja magától vagy kicsinek neveli. Csak maga a fa ne legyen veszélyben.

2021. jún. 9. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy rajta a súly akkor könnyen letörik egy-két ág.

Fog szerintem még lehullani róla de ez mindenféleképpen terheli a fát lehet jövőre nem fog termést hozni előfordul olykor. Az összes energiát elveszi a termés nem tud új ágakat nevelni.

2021. jún. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Talán megritkítom, nem tudom megsaccolni, ez mekkora teher neki. Csak néhány ága van ráadásul még. A lényeg, hogy a túlélése ne legyen veszélyben.
2021. jún. 9. 13:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen erősen ritkítsd. Ha leterheled, lesz rajta egy halom apró, ízetlen alma, az ágai meg nem fejlődnek sehová. Az ágtörés is reális veszély. Nálam volt olyan, hogy sajnáltam lehajigálni a sok szép almát, aztán a vihar tőben kitörte. (Ez már 20 éve volt, most már sokkal többet értek hozzá, és nem sajnálom ledobálni a felesleget.)

Első körben most kell ritkítani, egy csomóban legfeljebb 2 maradjon, ha sok helyen van. Aztán olyan 5 cm-nél lesz egy második ritkítás.

2021. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. jún. 9. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!