Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy 8 éves almafá, 1 2...

Van egy 8 éves almafá, 1 2 almát terem mindig, kivágjam,?

Figyelt kérdés
A többi almafám annyit terem hogy letörnek az ágai kb. De ez az egy ilyen. Nem fog megjavulni?
2021. máj. 29. 19:19
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Lehet hogy nem. Kipróbálhatsz egy két dolgot. Meg szolták delejezni a törzsét. Vagyos függőleges irányba bevagdosni a kérget itt ott. Olvass utána hátha segít. Ha nem válik be oltsd át. Nekem os volt egy almám az termett de ehetetlen volt. Átoltottam az ágait jobb fajtával. Mára egy bőtermő izletes almával teli fa lett.
2021. máj. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem szabad bevagdosni..épp az idén vágtam le az összes ágát egy szintén 8 éves, egy szemet nem termő almafának. Az ágmaradványokon már megjelentek a friss hajtások. Én is átoltom.
2021. máj. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy nem is virágzik, vagy sokat virágzik, csak nem köt?

Ha nem virágzik, az vagy attól van, hogy túl erősen hajt, vagy attól, hogy túl gyenge a fa. Az első esetben a termés megkezdéséig csak alakító metszést végezz, ha nagyon muszáj. A második esetben erősen metssz tavasszal.

Ha bőven van virág, csak gyümölcs nincs, akkor meg valószínűleg nincs olyan porzófajta, ami meg tudná porozni.

Ha mondjuk ez a fa Jonagold, az triploid fajta, vagyis nem kettő, hanem három génkészlete van, tehát két fajtának kell megporozni ugyanazt a virágot, hogy teremjen. És ez a megporzó fa - a közeli rokonság miatt - nem lehet a Golden-csoport tagja. Meg még egyéb fajták is vannak, amik nem tudják megporozni.

Az egyik telkemen nekem se termett a Jonagold, mert kiderült, hogy az ottani fajták közül az egyik, egy régi fajta, nem jó porzónak. Ezért a Jonagold tetejére oltottam két biztos porzófajtát, az egyik már idén is virágzott párat. Tavaly pedig a másik telekről vittem virágzó almaágakat, amiket vizes flakonban felkötöztem a Jonagoldra, és a méhek szépen tették a dolgukat.

2021. máj. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem is virágzik
2021. máj. 30. 07:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor pedig csak oltani... Nem nehéz:

https://www.youtube.com/watch?v=PjKhD7KbgKU


5:00-percnél, a másik termő fáról érdemes amit mondtál, hogy majdnem letörik az ága a termésektől.

2021. júl. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha már oltás után fog virágozni, akkor a méhek már megoldják. De elég későn írtál, virágzások után...
2021. júl. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!