Kezdőoldal » Otthon » Kert » Járt így más, mi történt...

Járt így más, mi történt utána? :'( Éjszakás műszak után öntözni kezdtem, és bekapcsoltam a szórófejeket is, mert tegnap a hőség még javában tartott, amikor indultam dolgozni, és nem lehetett. Viszont elaludtam véletlenül, és csak most ébredtem. :'(

Figyelt kérdés

Így a szórófejek is csak most lettek lenyomva, eddig nyomták a vizet szerencsétlen növényekre, gyümölcsfákra és bokrokra, veteményre, virágra. Ki tudják heverni?

Többször volt zápor nagy hőségben, úgy, hogy még a nyári perzselő nap is sütötte őket, azoktól még nem égtek meg, kaptak sokkot a növények, de azok nem is órákon át tartottak. Nagy kárt csinálhattam? Még nem látszik semmi.


2021. jún. 9. 12:58
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
Nem lesz bajuk
2021. jún. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kár?

Ha jól értem, ma reggeltől ma kora délutánig ment a locsoló? Dehogy lesz bajuk tőle, máskor napokig szakad az eső, attól sincs bajuk. :)

2021. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A hidegsokktól félek, nem tudom, mennyi esély van rá, így, hogy a kora reggeli lehűlésben kezdtem és nem a felhevült talaj és lombozat kapta kezdetben, de mégiscsak rekkenő hőségben, tűző napon kapták a hűs vizet órákon át. :/
2021. jún. 9. 16:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyám azt a helyzetet, amit írtál, hogy "rekkenő hőségben, tűző napon kapták a hűs vizet" úgy nevezte, hogy 'veri az ördög a feleségét' és azt a jóisten csinálta... szóval van olyan, hogy esik a jeges eső és süt a nap...
2021. jún. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hidegsokk az nem nagyon van 20 fokos hőkülönbség alatt. Tehát, ha mondjuk 12 fokos talajvizet kezdesz nyomatni 32 foknál melegebb növényekre, akkor lehet hősokk.

De ha folyamatosan megy a víz, az folyamatosan hűt, akkor a növények nem tudnak ennyire felmelegedni, tehát a létező legforróbb szaharai hőségben se lesz baj belőle.

Nyáron, zivatarok előtt általában beborul az ég, és szélvihar hűti le a növényeket. Amikor meg napsütésben kezd esni, olyankor meg langyos az eső, a forró levegőtől felmelegszik akár 20 fok fölé is.

2021. jún. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Minden megmaradt épségben, egy levélke sem szenvedett kárt, se gyümölcsön, se virágon.
2021. jún. 29. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!