Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kell tenni a vöröshagymáva...

Mit kell tenni a vöröshagymával, hogy a feje nőjön és ne a zöldek nyúljon és kókadjon?

Figyelt kérdés

Icipici dughagymàk voltak, igen kései ültetéssel, jelenleg 20- 30 centis magasak. Homoktalaj, napfény, öntözés oké. Nem lesz nagy termés ,ezt tudom, de mégis mit csináljak, hogy ne csak a zöld nyúljon? Mennyire öntözzem? Gondolom ha kevésbé teszem, akkor nem nyúlik úgy, de hàt akkor a fej se nő nem??

Eléggé tanácstalan vagyok.



2021. jún. 17. 17:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Zöldje... Csak àtírta a telefon, bocsi!
2021. jún. 17. 17:16
 2/5 anonim ***** válasza:

A hagymát nem kell gyakran öntözni nem is jó neki a sok víz, homokos talajjal nincs tapasztalatom.

De minden hagyma vastag szárát nevel, nem ezen múlik a fej mérete.

2021. jún. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Biológiából felmentésed volt 5.-es korodban. :)

A levelek nevelik a hagymát. Minél nagyobb levélzet nő, annál nagyobb lesz a hagymafej. Ezért is kell korán duggatni, hogy minél hosszabb ideig és minél nagyobbra tudja a leveleket fejleszteni. Amikor már elég hosszúnak gondolja a nappalokat, akkor elkezdik nevelni a levelek a hagymafejet. Kicsi levél, kicsi fej, nagy levél, nagy fej.

Természetesen, a jó terméshez jó körülmények kellenek. Megfelelő tápanyagdús föld, fák-bokrok nincsenek a közelben, sok napsütés.

Homokon azért nem árt az öntözés.

2021. jún. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bár nem volt kedvencem a biosz, arra azért emlékszem, hogy kertészkedni nem tanítottak. Mindegy.

A témára visszatérve pedig,

Annyi csak a bajom a megnyúlt zölddel, hogy nem tudjàk magukat àllva tartani, még fejük semmi nem képződött, amikor már földig ér a zöldjük....


(Amúgy az a terv ,hogy felszedés utàn nem eszük meg, hanem növeszteni őket tovàbb jövőre. Tényleg mini dughagymàk voltak.)

2021. jún. 19. 07:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha elfekszenek, mielőtt fejük nőne, az baj. Lehet, hogy nem volt rendesen, mélyen felásva a helyük, vagy fák vannak a közelben, vagy éppenséggel hagymalégy költözött beléjük. (Ha kunkorodnak a levelek, akkor hagymalégy, és meg kell szabadulni az összestől, mielőtt kikelnek és áttelelnek.)

A mini dughagymának meg kell nőni nagyra egy év alatt. Én eladásra (is) termelek vöröshagymát, és direkt olyanokat veszek, amik 1-1,5 cm közöttiek, mert az úgy olcsóbb, és a kicsi nem fog kimagvasodni, a naggyal ellentétben. Ha te ezeket jövőre elülteted, akkor 100 közül 99 nem fog rendesen fejesedni, hanem magszárat hoz. Szóval, ez nagyon rossz ötlet. Ha egy év alatt nem nőttek meg, az lehet a rossz hely miatt, vagy betegség/kártevő miatt, amit nem szabad a kertedben elszaporítani. Én is ezért veszek inkább minden évben dughagymát a piacon, mert az nagyobb eséllyel egészséges, mint amit én állítok elő a hagymaléggyel és szárfonálféreggel fertőzött kertemben. A nagytermelők a fertőzött területről egyszerűen átviszik új területre a termelést, amit ellen meg lehet permetezni, az ellen permeteznek. Szóval tripszen kívül más nem nagyon valószínű. (Lehet mondjuk az is nálad.)

2021. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!