Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől fásult meg a vöröshagymám?

Mitől fásult meg a vöröshagymám?

Figyelt kérdés
2019. júl. 31. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A növekedéséhez kevés öntözővizet kapott.
2019. aug. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Legközelebb résen leszek! (Azt hittem, a tavaszi eső elég neki. mondjuk pont akkor volt nálunk szárazság) :(
2019. aug. 1. 15:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy megfásult? Én már évtizedek óta termelek vöröshagymát eladásra is, sokféle problémával találkoztam már, de amit megfásulásnak lehetne nevezni, olyannal nem.

Mi a hibajelenség? Kemény maga a hagymafej, vagy mi?

2019. aug. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ez csak 1-2 darabot érint, vagy az egész termést?
2019. aug. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok a kérdező helyett válaszolni, de nálam a fásság azt jelenti, amit sok tavaszi zsenge hagymánál tapasztalok: alig tudom átharapni, ráharapásnál nem roppan, úgy hat rám, mintha szíjat rágnék. Ilyen értelemben adtam a válaszomat első válaszolóként.
2019. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát olyan van nálam is, de a kérdező nem zöldhagymát kérdez, hanem vöröshagymát, és mostanában van (volt) a hagymaszedés szezonja, ebből én úgy gondoltam, hogy a beérett hagymafejek vannak nála megfásodva.
2019. aug. 2. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Az érdekes az, hogy tavasszal jó volt az újhagyma! Roppanós, finom!

Aztán most, amikor kiszedtünk 10-et kb. (tehát nem tudom, hogy az egész állomány milyen), tehát mostanra a hagymahéjak (belül is) egy nagyon kemény burkot is tartalmaznak, a belőle készített lecsóból köpködöm ki a kemény (de átlátszó) burkokat.

Még sosem volt ilyen a hagymám, pár éve már én is csinálgatom.


Ezért vagyok meglepedt és tanácstalan.


Létezik olyan, hogy az alapanyag a dugványozáskor "hibás" volt?


Egyébként az tényleg igaz, hogy a kezdetben "ellinkeskedtem" a locsolást, utána viszont kapott bőven! És mondom, az újhagyma jó volt!

2019. aug. 2. 08:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem szoktam öntözni, nagyon száraz vidéken, de jó minőségű földön, és még nem volt ilyen gond.

Vagyis, nem tudom, mi lehet a gond, csak tippelni tudok arra, hogy valami vírus lehet az okozója.

Ha csak a külső burok ilyen kemény, akkor azt szedd le pucoláskor, jobb ötletem nincs.

2019. aug. 3. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!