Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vöröshagyma eldőlt szárát le...

Vöröshagyma eldőlt szárát le lehet vágni?

Figyelt kérdés

Persze, tudom! Ha van jó éles késem, akkor le :)

De viccet félretéve!


A tavasszal megkóstoltuk, és nagyon bejött a hagymaszárkrém-leves.

A felszedett újhagymák szárát(és később, a már fejesedésnek indultakét is) egy neten talált recept alapján megfőztük levesnek.


Most jött el az idő, hogy az elültetett hagymák szára elkezdett megdőlni. Na ugye, ez magától el fog majd száradni. Az a kérdés, ha én ezt most levágom, és megfőzöm levesnek (esetleg egy részét tisztítás, aprítás után lefagyasztom), akkor még a hagyma feje megfelelően be fog érni, vagy lesz valami baja?


A másik kérdésem, amennyiben ez járható:

ha az összedarabolt hagymaszárat le akarom fagyasztani, akkor ezt simán megtehetem, vagy kell valamilyen előkészület, előfőzés, stb?


2021. jún. 25. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy döledezik még kell a hagyma fejlődéséhez. Beázik, berohad stb. :)
2021. jún. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Beérik éppen, de kicsi marad. A levél nem dísznek van a hagymán, hanem az állítja elő a hagymafej anyagát. A gyökerek csak a vizet veszik fel, meg 1-2 tizedszázaléknyi ásványi anyagot. Az összes többi lényegi dolgot a levelek gyártják le.
2021. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!