Kezdőoldal » Otthon » Kert » Medencébe valóban elég csak...

Medencébe valóban elég csak hypoport használni?

Figyelt kérdés

Sziasztok az egyik ismerősünk azt mondta, hogy nekik egész nyaron szep marad a víz, és csak hypoport hasznalnak bele. Az ő medencejuk kicsivel nagyobb mint a mienk. A mienk 366x84-es.

Ha valóban elég a hipopor akkor klórsokkot hogyan lehet vele csinalni? Milyen arányban? Nem talaltam róla semmilyen informaciot. Továbbá hogyan kell adagolni sokkolás után?


2021. jún. 26. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nála elég, vagy úgy gondolta ,de arról gondolom nem nyilatkozott, hogy mennyire tiszta volt más téren a vize, vagy, hogy nem -e szárította a bőrét. Előbbi miatt kell a pelyhesítő,ami az apró lebegő dolgokat megköti, utóbb miatt pedig a pH-t mérni és szükség esetén vegyszerrel állítani rajta. Ráadásul nem is elég csak az elején beállítani a szinteket, hanem folyamatosan kell figyelni és adagolni a vegyszereket.
2021. jún. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem koszi! Hat beszereztunk olyan anyagokat amiket ajánlottak nemtudom mennyire jok ezek

15 zacskó hypopor

3 üveg sósav

Egy doboz multi tabletta ami szintentartja a klórt, pelyhesit, algaolo

És tesztcsikokat ami 4 fele dolgot néz

Ezekkel meg lehet oldani a víz fenntartását? Nálunk nagyon jo minosegu a csapvíz es azzal is töltjük fel

2021. jún. 26. 12:17
 3/13 A kérdező kommentje:

Tehát ezekkel be lehet allitani a ph értéket és a klór szintet hogy utána a tabletta szinten tartsa? (Nyilván mérésekkel néznénk hogy valtozik e és akkor adunk hozza azt ami kell)

Tehát ennyi dolog elég vagy erdemes meg valamit beszerezni?

2021. jún. 26. 12:19
 4/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, de mivel méred? érdekelne. Én vettem teszterkit-et, de annyira bizonytalan, furcsa eredménye van.
2021. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én anno csak egy multi tablettát szoktam használni úszó adagolóba, az simán elég volt a klór szintentartásához, semmi egyébb brtutál klórozás nem kellett, mert folyamatosan megvolt a szint, nem volt algásodás. Ezen felül meg pH minuszt vettem, mert a csapvizem ami nálunk is szintén jóminőségű,8-as körüli, és idővel érezni lehetett, hogy síkos a talpam alatt a fólia. Digitális pH mérőm meg volt.
2021. jún. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A teszt neve: aquacheck chlorine 4 in 1

50 darabos 4000 forint korul volt


Koszi a választ :)

Valaki meg tudna mondani hogy milyen arányban keverjem be a hypoklort a klorsokkhoz?

Valamint azt hogy hypoporral és sosavval hogyan lehet beállítani a ph-t?

2021. jún. 26. 14:15
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Már ne haragudj, de miért nem, attól kérdezed ezeket, aki erre a sok szarra rábeszélt.

Amúgy ezek árából vehettél volna medencéhez való gyári vegyszereket.

No de hajrá!

2021. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy barátom a 6x3 m-es medencéjükbe csak hypot használt. A víz tiszta volt, bajunk sem lett tőle, szóval elég lehet.
2021. jún. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ti ilyen vegyszeres maró anyagokban fürdetek? :o
2021. jún. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Pont azon agyalok mint az utolsó! Sósav??? Wtf??

Én biztos nem engedném be a gyerekem a medencédbe..

2021. jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!