Kezdőoldal » Otthon » Kert » Öntöző szivattyú lelöki magát...

Öntöző szivattyú lelöki magát a felszállócsőről leállításkor. Mi a hiba?

Figyelt kérdés
Újonnan telepített, sima szivattyú, ásott kút, felszálló csövön visszacsapó szelep. Ha zárva az öntözőfej a slag végén, akkor gondolom a hirtelen leállás és a vízoszlop lendülete jó kombináció lelökni a szivattyút. Szennyvízcső van rajta, és csak rá van tolva egy könyök a felszállóra. Merjem rögzíteni a szivattyút? Nem durrantja meg a szennyvízcsövet? Mi lehet a valódi hiba, ha egyáltalán?

2021. jún. 29. 09:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Elpumps JPV 900 a típus.
2021. jún. 29. 15:15
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a valódi hiba, hogy elzárod az öntözőfejet. Ezt nem szabad. Leállítod a szivattyút, addig meg leteszed valahová folyni a végét. Vagy ha folyamatosan nyomni kell, akkor viszed magaddal, és öntözöd a füvet közben, vagy ami az út mellett van.
2021. jún. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt én így tudnám is tartani, a gond az, hogy munkahelyen kell szélmalomharcolni random gyanútlanokkal, azért is kéne valami, khm, felhasználóbarátabb megoldás. Az jó lehet, hogy tolok egy T idomot a könyök helyére, majd szelep értelemszerűen, a nagy köpet meg vissza lesz vezetve a kútba? Tisztes távolságra a szelep a T-től, hogy ne legyen esély szívóoldali levegősödésre.
2021. jún. 29. 21:52
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha lefogatnám, akkor törne a bemenő cső?
2021. jún. 30. 06:28
 5/7 anonim ***** válasza:
🤦 kell egy visszacsapó szelep a szivattyú elé közvetlen. Szívesen
2021. jún. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na újra olvasva, a visszacsapó szelep közvetlen a szivattyú elé kell még mindig, a PVC cső után, azon kívül ha csak egy sima szivattyú, nincs áramlásérzékelő rajta, vagy nem tartályos hydrofor nyomáskapcsolóval, akkor nem szabad elzárni a vizét. Az áramot kell kikapcsolni hogy ne menjen a víz. Gondolom nálad csak lábszelep van lent, ezért tudja a nyomás szétlökni a PVC könyököt. Oda kellene neked 1 colos közcsavar meg 1 colos visszacsapó szelep. Meg egy áramlás kapcsoló, akkor már nyithatod zárhatod a slag végét nyugodtan
2021. jún. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A fenti szelep szerintem semmit nem csinál ebben az esetben, eléggé nyilvánvalónak tűnik, áramláskapcsolóra szerintem nem költenek, egy pici, alulról szerveződő egyesületről beszélünk. Mondjuk egy próbát megér. Az én paraszt megoldásommal kapcsolatban közben rájöttem, hogy jó lenne vízszint alá rakni a túlnyomócső költeményemet is. Lehet maradok a szláv megoldásnál: kiiktatom a kapcsolót az öntözőfejen oszt csoki.
2021. jún. 30. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!