Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha lenyírom a bazsalikomot...

Ha lenyírom a bazsalikomot újra hajt?

Figyelt kérdés
cserépben nevelkedett

2021. jún. 29. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
újra hajt.
2021. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Elég lutri, mert rettentő kényes. Nekem nyitott akvárimban van,az egyik sarokban amit növénytápozok, ott nő mint a gomba, simán szedhetek levelet a pizzához, de cserépben nemigazán hosszúéletű. Sőt volt, hogy nálam is tönkrement mikor jobban ráállítottam a tápadagolást.
2021. jún. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A bazsalikomot akváriumban, szobában tartani értelmetlen dolog, nem csoda, ha ott nem érzi jól magát.

A szabadban - akár nagy cserépben is - jól megvan, ha elég meleg, napos helye van, és éri légmozgás, különben beteges lesz.

(nekem minden évben nagy cserépben van, ilyenkor már böven terem és csak a fagyok miatt pusztul el.

A bazsalikomot úgy jó szedni, hogy a felsö részét szeded le, akkor kihajt, ha marad pár alvórügy a levelek, oldalhajtások tövében.

2021. jún. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az a jó kifejezés, hogy értelmetlen dolog akváriumban, szobában tartani.

Elég az alsó ágakon hagyni pár cm-es részt, néhány levelet v. levél helyét, és újrahajt. Egy nyáron 4-szer is vissza lehet vágni ennyire. 2 hét múlva már újra látványos bokor lesz.

Ha cserépben van, akkor nagy cserép kell neki, hogy szépen fejlődjön.

2021. jún. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

#3 Csak mutatom, hogy ott van a jobb felső sarokban, és később ennél jóval nagyobb lett, csak ez régi kép.

[link]

Gondolom te nyomtad a negatívot is, de ha nem próbáltál ki valamit, akkor legalább ne szólnád le a másik megoldását, ami szintén működik. Ez olyan mint a hidropónia, fényt, tápot kap, csak nem földből van hanem tápozott vízből.

2021. jún. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A képen lévö bazsalikom teljesen túlnyúlt, nem megfelelöen tartott növény, és garantáltan, illata sincs vagy alig.

Nem véletlen napon nö eredetileg, és nem véletlen akkor fejlödik egészségesen.

Persze, lehet tartani így is, csak ez nem megfelelö tartásmód, állatok esetében böven kimerítené a kínzás fogalmát!

A növényeket olyan vagy legalább is erösen hasonló körülmények közt kell(ene) tartani, mint ahogy az eredeti helyén él, ahhoz, hogy jól érezze magát.

Egy egészséges bazsalikom ilyen sürü növésü kell, hogy legyen, nem olyan, mint a te általad tartott:

[link]

2021. jún. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Majd megkérdezem, hogy jól érzi-e magát? 🤣🤣 Sajnálom, hogy akkor nem csináltam róla képet amikor az akvárium harmadát lefedte. Illata is volt rendesen.

A képen csak pár hete volt átültetve cserepesből, amit a Lidl-ben vettem.

2021. jún. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 70-80 cm re nő meg, jó nagy cserépben van, napos helyen.

Mediterrán növény, szereti a meleget, a vizet. Ősszel méteresre is felmegy, amikor hagyom felmagzani.

Palánta korában, amikor kiültetem, az alsó leveleket lecsípem, a levélnyélből hagyva pár mm-t és ferdén a földbe teszem ezt a részt. Ezeken a helyeken lefelé gyökeret ereszt, felfelé hajtást hoz, így kellően dús, sűrű bazsalikomom lesz, amelyet harmadáig vágok vissza a nyeséskor.

A tetején vannak a zsengébb levelek, gyakran a szárát is bedarálom a pestoba.

Kiültetés után egy kis bazaltport szórok a talajra, attól jól gyökeresedik, az öntözés során bemosódik a talajba.

2021. jún. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 30. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!