Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol megy el a nyomás az...

Hol megy el a nyomás az öntözőrendszeremben?

Figyelt kérdés

Építettem magamnak egy hét fejből álló öntőzőrendszert, úgymond félig automatizáltan, mivel nem mágnesszelepes, hanem a hidrofor időzítőkapcsolóra van csatlakoztatva. A szórófejek MP Rotator típusúak.


A hidroforból kijövő csőre (főgerincre) raktam egy főelzárót, majd a főgerincet 14 métert követően két mellékágra osztottam, melyekre 3, illetve 4 szórófejet helyeztem. A hidrofor kapcsolására ezek mind szépen feljöttek, majd miután az időzítőkapcsoló lekapcsolt, a hidroforon található nyomásmérőn az 1,8 bar nyomás akár két napig is megmaradt, tehát a rendszer zárt volt, nem ment el a nyomás egészen két héttel ezelőttig.


Azóta azt tapasztalom, hogy a szórófejeket nem tudja felnyomni magától induláskor, elsőnek a főelzárót el kell zárnom, majd mikor a hidrofor majdnem elérte a max nyomást, akkor nyitom meg a főelzárót, így ki tudja nyomni a fejeket és tud öntözni a megszokott rendben. Miután az időzítő lekapcsolja a hidrofort nem marad meg a korábban megszokott 1,8 bar nyomás egy pillanatig sem, leesik 0-ra.


Leteszteltem a hidrofort, ha elzárom a főelzárót és megnyitom a hidroforból kijövő másik ágon a csapot, majd elzárom, a nyomás megmarad egészen, míg az öntözőrendszeren lévő főelzárót ismét ki nem nyitom. Tehát ezáltal nyilvánvaló, hogy az öntözőrendszeremben van a probléma, valahol a főelzáró utáni (50 méternyi KPE csöves) szakaszon.


Hogyan tudnám kideríteni, hogy hol van nyomásveszteség anélkül, hogy felásnám az egész frissen füvesített kertet?



2021. júl. 13. 21:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen mélyen van a cső? Meg lehet azt csinálni, hogy kis nyomással járatod, hadd menjen a tömítetlen ponton ki jó sok víz és megnézed, hol nedves a talaj?
2021. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
20-30 cm közötti mélységben. A nyomás erősségét nem tudom sajnos állítani :/
2021. júl. 13. 21:20
 3/16 A kérdező kommentje:
A szórófejeket és a szórófej házakat első körben kézzel meghúztam, de nem volt még türelmem órákat nekiugrani, míg azt sem tudom, hogy álljak neki.
2021. júl. 13. 21:24
 4/16 anonim ***** válasza:
Kösd át vízcsapra és lassan ereszd a vizet. Ha a hidrofornál nem tudsz variálni.
2021. júl. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hogyne tudna, lehet nincs levegő a hidrofor tartályban, van a végén egy kupak, alatta egy autó szelep, húzd ki a motort az áramból, engedd ki a víznyomást, és pumpáld fel a tartályt olyan 1.5 bar nyomásra.
2021. júl. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Írj privátban ha elakadsz, vagy ez sem oldja meg
2021. júl. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A felpumpálást a mellette álló kézi pumpával érted, vagy adjak neki áramot, és 1,5 barnál kapcsoljam le?
2021. júl. 14. 07:11
 8/16 anonim ***** válasza:
A tartály levegő oldalán legyen 1.5 bar, azt csak azért írtam hogy húzd ki és engedd ki s nyomást, hogy a vízoldal ne legyen nyomás alatt
2021. júl. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A motoron lévő nyomásmérő a vízoldali nyomást méri!
2021. júl. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hogy találom meg a levegő oldalit? Elpumps VB25/1300-om van, ezen csak egy nyomásmérőt látok.
2021. júl. 14. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!