Kezdőoldal » Otthon » Kert » Használhatok együtt 20 gr...

Használhatok együtt 20 gr gombaölő és egy ampulla mérget 10 liter vízhez, szőlő permetezéshez?

Figyelt kérdés
Mind a kettőre azt mondtak10 liter vízhez elegendő.

#Dfghjkll
2021. júl. 16. 18:18
 1/8 A kérdező kommentje:
A szürke rothadás jelei mutatkoznak a szőlőn. Az mg boltba azt mondta az eladó, hogy a gombaölőhöz tegyék egy kis mérget is. A decis egy ampulla, nem lesz sok ha a teljes ampullát felhasználom?
2021. júl. 16. 18:26
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen méregröl van szó - annak is kellene nevének lennie!
2021. júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Decis
2021. júl. 16. 19:18
 4/8 A kérdező kommentje:
A méreg: Decis, a gombaölő: Cabrio top
2021. júl. 16. 19:19
 5/8 anonim ***** válasza:
igen , ezt így szokás
2021. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ha utánanézel, a Cabrio top veszélyesebb méreg, mint a Decis.

Rovarölőt ne használj, ha nincs mi ellen. Ha van, akkor viszont nyugodtan keverheted őket.

Nagyon kétséges, hogy szürkerothadás lenne ilyenkor, zöld szőlőn. Peronoszpóra valószínűbb. Mondjuk, az ellen is jó.

Azt nem mondta az eladó, hogy tapadásfokozót használj inkább a rovarölő helyett? Mert a legtöbb szer a bogyókról lepereg, és az lesz a jelenség, hogy a levelek egészségesek lesznek, a fürtök meg lerohadnak.

2021. júl. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat .Sajnos szurkerothadas jelei vannak a szőlőn. A boltba mondtam mire kell szer. Ő ezt ajánlotta. Én meg kezdő vagyok. Nagyon szép lenne most a szőlő, ha meg tudnám menteni. Ennyi és ilyen fürtök legalább 2 éve nem volt.
2021. júl. 17. 11:07
 8/8 Zigó László válasza:

Decis az rovarölő szürkerothadásra nem jó.WWW.novenypatika.hu oldalon

találsz.

2021. júl. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!