Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor végezzük a gombaölő...

Mikor végezzük a gombaölő permetezést?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy dithane m45 illetve rézoxiklorid 50wp szerekkel mely hónapokban végezhetek gombaölő permetezést ringló, alma, birsalma fákon?
2019. okt. 21. 07:06
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
Ezekre mindre rá van írva mi ellen mikor kell permetezni. De ez úgy van hogy elkezded mikor kihajt és utána 7-10-14 naponta ismételni ahogy előírja. Figyelembe véve az időjárást. Ha sokat esik akár hetente. És váltogatva a szereket. Ajánlott más fajtát is használni. Nem csak ilyen kontakt szereket hanem felszívódót is. És persze rovarölővel kombinàlva.
2019. okt. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az őszi "utolsó" permetezésre gondoltál?

Nem tudom, hogy jó-e, de én így csinálom: megvárom, amíg lehullanak a szőlő -, és gyümölcsfa levelek. Összegereblyézem és külön tárolva, hagyom egy fa alatt, hogy komposztálódjon. Nem teszem bele a komposztálóba, mert mindenféle gombák vannak rajta.

Majd bordóilé+kénnel permetezek...olajos jobb lenne.

6-7 gyümölcsfám és kb. 50 szőlő tőkém van.

Nyitott vagyok más ötletekre!

2019. okt. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. okt. 21. 17:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nem úgy látom, hogy őszi lemosásról szólna a kérdés. Lehet, hogy erre gondolt a költő, de a kérdéskiírásból ez nem derül ki. Gombaölőzni ősszel már nem érdemes, mert nincs gomba.

Év közben Dithane-nal bármikor lehet permetezni, amikor indokolt.

Rézoxikloriddal almatermésűeken a virágnyílás kezdete és a termés viaszosodása között nem szabad, ezen kívül bármikor.

Szilván ezzel is bármikor szabad, a csomagoláson feltüntetett dózissal.

Őszi lemosást tudtommal csak rézzel érdemes csinálni, mert ez véd a hidegkedvelő baktériumok ellen. A kénnel és olajokkal (valamint rézzel) végzett lemosás a rügypattanás időszaka, minél közelebb a virágnyíláshoz.

2019. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ketteske vagyok! Köszi, átgondolom!!
2019. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ami ellen olajjal és kénnel tudsz védekezni, azok esetében két lehetőség van:

- Vagy nyugvó állapotban vannak az őszi és a tavaszi lemosás esetében is, tehát mindegy, hogy mikor nyomatod.

- Vagy most már nyugalmi állapotban lesznek a lemosáskor, viszont a tavaszi lemosásnál már beindul az életműködésük valamilyen mértékben, akár még csak tojáson belül is, tehát érzékenyebbek lesznek a szerekre. Pl. amikor az őszibarack éppen hogy elkezd hajtani, a levélkéi csúcsából még csak 1-2 cm-t látni, olyankor már tobzódni szoktak rajta a kicsi levéltetvek. Ezért is fontos, hogy minél később végezzük a tavaszi lemosást, tehát ne március legelején, meg főleg ne februárban, mikor van egy kis jobb idő.


Még a kérdezőnek:

Ezek kontakt szerek, tehát csak megelőzésre valók. Ha már megjelent bármi betegség, akkor felszívódókra kell váltani.

2019. okt. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elnézést a kérdezőtöl, nem akarom elhappolni a kérdését, de....

Ha nem akarom feleslegesen terhelni vegyszerekkel a területemet, akkor hagyjam az őszi permetezést és fókuszálnak inkább a tavaszi lemosó permetezés megfelelő időzítésére.

Azért ez jól hangzik.:)

2019. okt. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mindentudó99 ***** válasza:
Én csak tavasszal lemosózok.
2019. okt. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# 7

A tavaszi lemosásnak mindenképpen több haszna van. (Bár inkább úgy fogalmaznék, hogy több haszna lehet elvileg, a gyakorlati haszna nem feltétlenül, nem minden esetben bizonyítható szerintem.)

Viszont a télen, enyhébb időben dolgozó, leginkább ágbetegségeket okozó baktériumok felszínen lévő példányait meg csak a lombhullás táján alkalmazott rézzel tudjuk megfogni.

Mostanában egyre többet beszélnek a réz erős környezetkárosító hatásáról. Mivel nehézfémként viselkedik, és mind a talajban, mind az emberi szervezetben felhalmozódik. Viszont a szőlőket régen nagyjából csak rézzel permetezték a "fene rossz pora" ellen, évi tizenvalahány alkalommal, és mégsem történt környezeti katasztrófa. A fákat meg leginkább csak lemosásnál szoktuk rézzel permetezni, tehát itt mérsékeltebb a környezetterhelés, mindenképpen a kárt nem okozó határon belül marad. (Ként meg olajat ismereteim szerint nem nagyon érdemes ősszel kijuttatni.)

2019. okt. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2019. okt. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!