Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha ásványvizet öntök a cserepe...

Ha ásványvizet öntök a cserepes virágomra lehet valami baja a növénynek?

Figyelt kérdés
2008. dec. 9. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem örülni fog neki. Jobban mint a klóros, kemény csapvíznek. Én esővizet gyűjtök, ha az nincs, ásványvizet kapnak.
2008. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Ásványvíztől függ, de hosszútávon akár ki is nyiffanthat tőle. Ez persze sok mindnetől függ, egyrészt a növény egyedi tűrőképességétől, igényeitől is, illetve az ásványvíz összetételétől is. Pl: a szénsavas, magas Na tartalmú vizeket nem igazán szokták szeretni, meg úgy álatlában ami szénsavas, azt se nagyon.


Más: az előző válaszoló írta, hogy nem jó a kemény víz, ez tévedés, ruháknak, csöveknek, gépeknek nem jó, élőlényeknek kiváló. Mitöbb a jó ízű víz ízért pont a Ca, Mg sók adják.

2008. dec. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
A Szentkirályit az enyémek imádják. Mondjuk csak akkor kapnak, ha 4-5 napja nyitvamaradt és elfelejtettem meginni.
2008. dec. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
92%
Alkalmankénti ásványvizes locsolástól, vagy ha 1-2X ráöntöd a maradék vizet a növényre nem lesz semmi baja, sőt, még használ is neki. A rendszeres, hosszú távon történő locsolásnak viszont nem feltétlenül lesznek jó következményezi..
2008. dec. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A bugyborekostol talan felpuffadnak.
2008. dec. 10. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!