Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja lehet a növénynek?

Mi baja lehet a növénynek?

Figyelt kérdés

Van egy szobanövényünk, a nevét nem tudom, nem találtam sehol. Pár hete, amikor nagyon meleg volt elkezdtek kókadni a levelei. Volt alatta egy kis víz, de nem rohadtak a levelek, nem is száradnak. Már szinte le ven kókadva az összes, valamelyik teljesen elsárgult, le kellett szedni. A tapintása nagyon puha, nincs benne tartás. Lehet, hogy a meleg miatt van(nem voltunk itthon napközbe, be kellett csukni majdnem teljesen az ablakot)? Lehet vele valamit kezdeni?Nem kicsi a cserepe, át akarom ültetni, hátha jobb lesz, de nem tudom túlélné-e.

Képet nem tudtam felrakni róla, mert sehol nem engedi.


2011. szept. 4. 20:08
 1/2 hell-ikon ***** válasza:

"Volt alatta egy kis víz, de nem rohadtak a levelek"


Ha ezt úgy kell érteni, hogy a növény alatt egy tálkában v. tálcában volt víz, akkor nem is a levél, hanem gyökér lesz érdekes. Ebben az esetben a gyökér könnyen lehet, hogy "megfőtt" és sok esélyed nincs a növény megmaradására... hacsak nem készítesz belőle dugványt.

2011. szept. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Ha nem csinálsz képet, akkor nem fogja senki megmondani, hogy milyen növényröl van szó.

2. Ha a növény alatt állt a viz tartósan, akkor nem a levelei, hanem a gyökere rohat el - és azt rendbehozni többé nem lehet.

3. Esetleg a felsö végét levágva megpróbálhatod legyökereztetni, de ez nem minden növénynél lehetséges, ezért is jó lenne tudni, hogy mi az a növény.

2011. szept. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!