Kezdőoldal » Otthon » Kert » A keletkezett zöldhulladékkal...

A keletkezett zöldhulladékkal mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Van a ház körül sok tuja, illetve egyéb növény, ezeket néha le kell vágni. Nagyon sok zöld hulladék keletkezik, az autó pedig csak 2 hetente jön elvinni, akkor is csak 2 kicsi zsákkal. Komposztálni ekkora mennyiséget nem lehet. Ti mit csináltok vele?
2021. júl. 26. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek van zöldhulladéka, amelyik szomszédnak nincs, azzal megbeszélném, hogy rakhatom e elé. Ha te kiraksz 2-t és 3 szomszéddal megbeszéled, az már 8 zsák.
2021. júl. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy ekkora mennyiséget nem lehet? Nincs hozzá helyed?


Milyen hulladékra gondolsz pontosan? Lágy zöld növények (fűnyesedék, gaz...) vagy fás szárú ágak, gallyak?

2021. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Funyesedeket meg egyeb lagyszaruakat erdemes kiszaritani atforgatni neha. Par nap mar eleg neki. Akkor csokken a terfogata is.

Fak tovebe lehet odahuzni igy ott nem fog noni a gyom.

Tuja meg fenyo meg egyebek jo talajtakarasra. Fa tovebe, kerites rove stb.

Agnyesedeket nalunk kulon elviszik ha osszekotozzuk.

En vettem agapritot. Agakbol jo mulcsot tudok vele kesziteni.

2021. júl. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jah es meg egy. Fuvet nem szoktam osszeszedni. Hagyom, hogy a gep szetszorja. Zold tragya. Jot tesz neki. Hamar lebomlik. Ha osszeszeded akkor ott kieghet a fu, vagy legalabbis cserebe locsolhatod folyamatosan tragyazhatod stb.


Ott szedem ossze ahol tovabb szeretnek kisebb fuvet, kevesebb minden nojjon ki.

2021. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

A kérdező világosan megírta, hogy TUJA-nyesedékről van szó.

Ha már vesszőkről van szó, akkor ezt bajos komposztba tenni. Galyacskákat még lehet.

2021. júl. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó! Idézem:

"..sok tuja, illetve EGYÉB NÖVÉNY..."

2021. júl. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Értem, de ARRA NEM IS MERTEM GONDOLNI, hogy valaki az egyéb növényeket ne a komposztba tenné, hiszen saját magát csapja be, mert tápanyagot dobna a szemétbe, de köszönöm az észrevételt.
2021. júl. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs lehetőség a szolgáltató telephelyén leadni a felesleget?

Nálunk most éppen építkezés miatt megszűnt ez, de korábban konténerek voltak lerakva a telephely előtt, és bárki bármennyi zöldhulladékot odavihetett. Ha sok összejött rövid idő alatt, egy utánfutóval kivittem.

Egy másik városban, ahol érdekeltségem van, a telephelyen évi 1 tonna leadható, nem mérik, csak úgy saccra beírnak valami súlyt.

Érdeklődd meg a szolgáltatódnál, vagy nézd meg a honlapján.

2021. júl. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak nagy tujáim, ledarálom géppel az ágakat és beszórom alájuk, meg a kerítés tövéhez. Nem nő a fű.
2021. aug. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!