Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért barnul a banánfám?

Miért barnul a banánfám?

Figyelt kérdés
Elkezdett barnulni és egyben száradni is.Azt olvastam hogy súlyos víz hiány, de ez lehetetlen mert nyáron 2-3 naponta öntözöm, télen még 2×1-héten.Ott tart a dolog hogy lekellett vágnom a levelek nagy részét.Most átültettem nagy cserébe friss földbe, jöttek új levelek de kicsit már azok is kezdenek azok is barnulni.Pedig azt hittem az átültetés megoldja de még mindig beteg.Tápoldatozva, táprudazva van előírás szerinti sűrűséggel.

2021. aug. 2. 11:36
 1/10 anonim válasza:
76%
Rossz kategória, hátha másikban jobban adnának választ. Nem kötözködés képpen írtam 😅❤
2021. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez is élőlény, és nincs külön növény kategória.
2021. aug. 2. 12:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha pangó víz van a tányérjában, az is problémát okozhat.
2021. aug. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy megégette a napsütés a levelet?
2021. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3

Rendszeresen ellenőrzöm, nincs.

2021. aug. 2. 12:15
 6/10 A kérdező kommentje:

#4

Félárnyékos helyen van, tavaly decemberben kapott huzatot, sokáig volt nyitva az ablak a hidegben, kb.akkor kezdődött ez a probléma.

2021. aug. 2. 12:18
 7/10 A kérdező kommentje:
Olyan mint egy vírus, hogy 8 hónap alatt még nem múlik.
2021. aug. 2. 12:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Félárnyékos? Csak nem lakásban félárnyékos? Mert akkor az erős fényhiányt jelent.
2021. aug. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a sok víz... Havonta 1x öntöm télen is, sima leveleknek nem kell annyi víz. Elrohasztod a gyökerét amit nem látsz a földben.


Fényhiány tuti nem lesz, nekem akkorára nőt hogy átmérőben volt 2-2,5 méter, ki kellett tennem a közös folyosóra, de még ott sem férnek el mellette.

Kis vad banánok is vannak néha, de nagyon aprók... Ehetetlenek.


Banán azt szereti ha úgy bánnak vele mint a természetes helyén: Lesz*rva és dőlöngélve él magában. Minél jobban elhanyagolod, annál jobb lesz neki.

2021. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

"Miért barnul a banánfám?"


"tavaly decemberben kapott huzatot, sokáig volt nyitva az ablak a hidegben, kb.akkor kezdődött ez a probléma"


Akkor meg is van a válasz. Következő kérdés? :)

2021. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!