Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fajta ez a vadnövény?

Milyen fajta ez a vadnövény?

Figyelt kérdés

Egyik épület mellett akadtam rá, az út mentén, vadon nőve, itt Magyarországon. Hasonlít a ganjára, de annak 7 ilyen típusú levele van, ennek meg öt. Ez valalmiféle magyarországi kender? Mit kell róla tudni? Van rá jogszabályi vonatkozás? Írtani kell? Vagy nem?

[link]

[link]



2021. aug. 8. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen vadkender. Csak nem indiai, nem nagyon van hatóanyagtartalma, szóval nincs értelme elszívni... Ezért nincs is értelme irtani.

Egyes területeken nagyon elterjedt, kb. mint a parlagfű. Ez is allergiát okoz az arra érzékenyeknél. Valószínűleg az egykor elterjedt, háziiparban használatos rostkender az egyik őse.

Ha nagyra nő, akkor ez is hoz hétujjú leveleket. A munkahelyem környékén egy helyen kombájnnal lehetne aratni és bálázni, annyi szokott lenni.

2021. aug. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Kert végében van bőven. Vadkender. Kiszárítva ha elszívnád nem okoz bódulatot. De pont ugyan olyan az illata mint a kábító rokonának.
2021. aug. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Hivatalos neve Gyomkender. A termesztett kender elvadult alakja....De miért is kéne elszívni, hogy mindenki ezzel operál...?
2021. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az elsőé különösen megnyugtatott, szóval máshol ilyen elterjedt? Akkor hát a Terrorelhárítás nem fog a házra törni a gyomkender miatt? :D (Mert akkor végképp nem fogom megszívni. :P )

Jogszabályi vonatkozása nincs, ugye? Írtani nem kötelező? Sose láttam errefelé, ezen a ponton is csak idén először, és csak egy-két szál termet, ki tudja, honnan a magja. (Talán az autókerék felforgatta a talaj mélyéről? Vagy szél hozta?)

Ja, és jelentem alásan: káros szenvedélyektől mentesen élek. :) Semmiféle kendert nem szívtam, normál cigit sem még. Utálom a cigifüstöt.

(Egyébként megmondaná valaki, miért repkednek a rózsaszín nyulacskák mindenfelé...? :-))) Te, jó a cucc, legközelebb megint felkapálom a környéket! :-))))

2021. aug. 10. 14:14
 5/7 A kérdező kommentje:
(Uristen, a kágébé ha rázúmol egy műhóóódróóó', és látnának valami Magyarország nevű kis helyen rengeteg kapáló embert, akkor lebuktam, hol lakom! :-DD Nem kell egy év, és mifelénk a tehenek is füvezni fognak. :D Sőt, a Riska máá' most is kérődzik, de hiába kér, nem kap a nyavajás! :-) Fogjon inkább egeret a Riska, a macskák itt úgyis lusták ehhez.)
2021. aug. 10. 14:20
 6/7 anonim ***** válasza:

"a Terrorelhárítás nem fog a házra törni a gyomkender miatt?"

Abban azért ne legyél biztos, a TEK-et rendőrök irányítják, nem botanikusok...

Kápolna mellett a határban kiszaggattak és felégettek egy kenderültetvényt, aztán mikor már elégett minden, és a rendőrök kezdték egymás vállát veregetni, hogy milyen jól dolgoztak, akkor derült ki, hogy ez a kompolti kutatóintézet kísérleti rostkenderültetvénye volt.

2021. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Remélem, azért az 1-2 szálértm amit spontán a természet a környéken elvetett, nem fognak a rendőrök atombombát ledobni a településemre. :D
2021. aug. 11. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!