Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen vadnövény lehet az,...

Milyen vadnövény lehet az, aminek a levelei a sárgarépáéra hasonlítanak?

Figyelt kérdés

Leveleinek formája teljesen mint a sárgarépáé, csak sötétebb zöld árnyalatúak, és jobban elfekszenek, nem teljesen felfele állnak, mint a sárgarépánál.


Gyökere... hát nem szedtem ki, de valami répaszerű gyökere van. És világos sárgának látom, amennyire látom...


Tavasszal láttam meg a gyomos udvaron, és vigyáztam rá.. Mostanra hozott valami bimbót, zöld még az egész, úgy tűnik virágozni készül.

Ezt a zöld bimbót meg vékony zöld ágas-bogas valami veszi körül, mint mondjuk a borzaskata virág bimbóját, az jut róla eszembe.


Akinek van sejtése, mi jöhet szóba, mi lehet ez a vadnövény, kérem írja meg, és rákeresek neten....

Fotózni most nincs lehetőségem, ezért leírás alapján...

Köszi.


2017. jún. 11. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Répafa.
2017. jún. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tudom melyikre gondolsz, de nem tudom a nevét.:(

Várd meg míg kivirágzik, fotózd le és akkor biztos lesz aki felismeri.

2017. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Közben megtaláltam, én erre gondolok, ez ehető vadnövény és az a neve, hogy Zamatos turbolya


[link]


Itt találsz recepteket is:

[link]

2017. jún. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha répaszaga is van, akkor vadmurok, Daucus carota.

Gyakorlatilag vadrépa.


Ha nincs répaszaga, akkor sem lehet turbolya, az már ilyenkor elsárgul, elszáradt.

2017. jún. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igazad lehet 4-es, mert írják, hogy a sárgarépa őse, tehát jogos a hasonlóság.

Sőt, most, hogy ismét elolvastam a kérdést, szinte biztos, hogy vadrépa

[link]


Még foltos bürök is lehet a leírás alapján, ez viszont MÉRGEZŐ(!)

[link]


Ellenben itt nem írják, hogy ilyenkorra elszárad a turbolya.

[link]


Valójában amikor kinyílt a virág, akkor lehet eldönteni mi is lehet a kérdező növénye

2017. jún. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vadmurok, ez mondhatni a sárgarépa nemesítés előtti, eredeti formája. Nálunk is nő minden évben.
2017. jún. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ellenben itt nem írják, hogy ilyenkorra elszárad a turbolya. "


Nekem nem kell internet hozzá.

Természetjáró, főállású kertész, hobbi botanász vagyok, ilyenkor a turbolya már nem zöld.

2017. jún. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindenkinek!

Azt hiszem a vadmurok lesz, rákerestem és egy könyvben is megnéztem, szerintem tuti. Ugyan még nem nyílt ki a virágja, de egyre láthatóbb mi lesz belőle. A könyv azt írja, néha rózsaszínes is lehet a virág, nemcsak fehér, és úgy tűnik az enyém rózsaszín lesz...


Ha vadmurok, akkor megkóstolnám...


Azt írja a könyv, hogy nehogy összetévesszük a bürökkel, gyilkos csomorikával vagy egyes borgyökérfajtákkal, melyek mérgezőek....


Ahogy a bürökre rákerestem, nem hinném, hogy összetéveszthető vele, hisz a bürök képeken az látszik, hogy annak nincs tőből sűrűn növő levelei, mint sárgarépának vagy ez esetben vadmuroknak, hanem szétágazik a növény, és mindenfele vannak a levelei.... És ahogy látom a virágai alatt sincsenek olyan elágazó zöld ágasbogasok...


A gyilkos csomorikának egész másak a levelei, azzal sem hinném, hogy összetéveszthető.


A borgyökérfajták meg micsodák???



Tubolyát sem tudom melyik.

Egyébként volt egy növény, amit jó egy hónapja gazoltam ki a telken, és annak is a kis levélvégei mintha a répáéra emlékeztettek volna. Talán az volt a turbolya, netán a bürök...?

Na az olyan volt, hogy jó magasra megnőtt, talán úgy a csípőmig érhettek már. A szára mintha szivacsos lett volna, vagy legalábbis nem tömör, mert összenyomódott könnyen. És könnyen ki lehetett húzni gyökerestül, bár tény, hogy ott nem volt túl kemény a talaj. A nagyobbak rendesen elágaztak már... És valami fehér virágok. Annyira nem jegyeztem meg, bár most már kíváncsi vagyok mi volt. :) És könnyen szaporodó növény...


(Ez amiről meg a kérdeést tettem fel, szóval a vadmurok, ez közel sincs olyan magas, mint az volt... Ja és ez a cuki murok már több bimbót is hozott, érdekes! :))

2017. jún. 17. 10:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!