Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell a gazt kiirtani a...

Hogyan kell a gazt kiirtani a kertben?

Figyelt kérdés
Anyukám régen hasznalta a kertet minden féle zöldség termesztésre. De már nem tudja, mert idős. Szeretné ha befüvesíten a kertet, de tele van gazzal. Azt mondja ezt előtte ki kell írtani. Hogy kell ezt csinálni? Szeretnék segíteni neki ebben, de nem értek hozzá és sajna ő sem. Utána gondolom a magot el kell szórni. Mikor érdemes ezt csinalni? Nyar vége jó rá?

2021. aug. 11. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Mikor még nedves a föld átmész rajta egy rotációs kapával,majd összegereblyézed kitépett a gazt. Kiszórod a fűmagot,ezután elegyengeted egy nagy 30kg-os betongörgővel,hogy szép sima legyen a föld. Ezután locsolgatod napjába 2-3 szor, kis mennyiségben csak

Néhány Madárijesztő sem árt mert összeszedik a magokat a verebek,és foghíjassá válhat a füvezésed.

Én panelban lakok,de Nagybátyámnál így csináltuk 20 éve...

2021. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen csak kaszálom ill. nyírom és kész. A gaz nem tud megnőni, úgyhogy előbb-utóbb nem is lesz, fű viszont igen. Nem vetettem, nem gyomirtóztam, nem csináltam egyebet. Ha már gazos akkor az először levágott gazt gereblyézd össze és vidd el.
2021. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez a legegyszerűbb, hogy elkezded kaszálni.

Utóbb-előbb megjelennek majd a fűfélék.


Nem mesebeli pázsit lesz, de megteszi.

2021. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először a talajt kell előkészíteni, az intenzív pázsit nevelése igényli ezt, de itt nem mindegy, milyen a talaj, más-más teendők vannak, egy részletes ismertetőt csatolok, amiben vannak erre utalások.

A fűmag kiválasztása különféle szempontok szerint történhet, mekkora az igénybevétel, itt ha lehetséges, ne az ár számítson, viszonylag kis területen ez nem domináns, viszont később alapvető tényező a ű fajtája, a vetés minősége, végül is nem egy hatalmas sportpályáról van szó, csak kisebb területről.

A magokat egyenletesen kell elszórni és fél cm mélységig bedolgozni a talajba és tényleg érdemes lehengerelni, tömöríteni, de a dús fűnek tápanyagra is van szüksége, ezért műtrágya kiszórása javasolt, továbbá a gyors növekedéshez nitrogénadása, az ugyanis nem tárolódik a talajban nagy mennyiségben, holott arra biztosan szükség lesz, nélküle a fű csenevész lesz és lassan nő. A műtrágya jelen esetben megengedhető, hiszen nem kerül be élelmiszerbe semmi káros anyag.

A rendszeres öntözésről gondoskodni kell, a legjobb a kora reggeli órákban heti 20 l/négyzetmétert kijuttatni összesen két, három alkalommal, jól beáztatva a földet, hogy a mélyebb rétegekhez is jusson víz.

Ha szárazságtűrő fajtát ültettünk, akkor később nem kell annyit öntözni, gyakran elegek az esők, csak a szárazabb időszakban szükséges az öntözés.

A kikopaszodott részeknél később lehet javítani, hogy egységes felület alakuljon ki, a szép és erős pázsithoz türelem kell, de tessék egy viszonylag jó összefoglaló a teendőkről.

[link]

2021. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor ilyen vegyszeres kémiai gyomirtás az nincs is, meg felejtsem is el gondolom.
2021. aug. 11. 20:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Felesleges pénzpocsékolás és kémiai szennyezés a gyomirtó, egyszerűbb, ha felkapálod a területet, vagy felásod, nem lehet túl nagy. A nagyobb dudvákat ki is húzhatod, aztán felgereblyézed az egészet, majd elveted a fűmagokat, vagyis egyenletesen kiszórod és megint megdolgozod gereblyével a területet. Lehet tömöríteni, az tényleg jót tesz, ha nincs hengered, 3-4 számodra mozgatható deszkát leraksz, kicsit sétálgatsz rajta, majd a deszkákon állva arrébb pakolod az egészet, egy óra alatt ugyanúgy letömörítheted a földet, mint egy hengerrel.

Aztán kíméletes szórófejes permetező öntözéssel, hogy a magokat ki ne mosd, beáztatod a területet, mindig arrább helyezve az öntözőberendezést, amíg biztossá nem válik, hogy a csírázás megtörtént és kibújik a fű, aztán ritkíthatod az öntözést heti egy, két alkalomra.

Ha gyom is kibújik, amelyek nagyobbra nőnek és más a levelük, azokat óvatosan kihúzod, nem lesz sok, ha eléri a tíz cm magasságot, akkor lenyírod, vagy lekaszálod, a fűnyíró jobb, kényelmesebb és egyszerűen állíthatod a magasságot, ami 3-5 cm legyen, de vigyázz, hogy vágja és ne zúzza a füvet a forgókés.

Nitrogént szórhatsz ki, az tényleg jót tesz.

Trágyázhatsz is műtrágyával az NPK arányra ügyelve 5-10-15 arány általánosan megfelel, bár ez függhet a talajtól.

2021. aug. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha évelő gyomok vannak, azokra kell majd gyomirtó.

Most először is valamilyen mechanikai módszerrel el kell távolítani a gazt. Ha nagyobb terület, akkor érdemes egy komolyabb fűkaszát igénybe venni hozzá. Utána, ha gyepet akarsz, fel kell rotázni a területet, a kihajtó évelő gyomokat legyomirtózni, mert mechanikusan azokat nem tudod kiirtani, és utána füvet vetni.

Ha nem akarsz feltétlenül szép gyepet, akkor csak tologasd gyakran a fűnyírót, és idővel nem marad más, csak fűféle.

2021. aug. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!