Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeder túlságosan elterjedt a...

Szeder túlságosan elterjedt a kertben, szeretném kiirtani egy tő kivételével. Mivel tegyem? Glialkát próbáltam kétszer egymás után, de nem látszik, hogy használna.

Figyelt kérdés

2016. márc. 6. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
A glialka hatása a permetezéstől számított kb. 2 hét után jelentkezik (ha a zöld levél kapta a permetet !). Ezekné a föld alatti szárrészekből kihajtó növényeknél azonban többszöri permetezés lehet hatásos, tehát az újbóli kihajtás után megint permetezni kell. Egyébként meg mechanikusan, ásóval, csákánnyal ki lehet szedni a föld alatti részeket.
2016. márc. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy használatra is ki kell annak vinni, ha ésszel lett használva.

Volt rendes levélzete, amikor használtad?

Milyen töménységben szórtad?

2016. márc. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Helyileg hol vagy? Van eladó? :D
2016. márc. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1-es: két egymás utáni hétvégén permeteztem végig a leveleket, harmadik hétvégén eső miatt nem. Az első permetezéstől eltelt már két hét, eredmény még nem látszik, azért írtam a kérdést. Hőmérséklet számít? A glialka mennyi ideig felhasználható, mikor romlik meg?


2-es: persze, volt rendes levélzet, és rendesen bepermezeztem a leveleket. A töménységre nem emlékszem pontosan, de a leírás szerinti mennyiség közepét vettem.


3-as (Maydy4): Ha nem hal ki, akkor adok szívesen, ingyen is. Eger-ben vagyok, de Budapestre is elviszem szívesen. Egyébként nagyon szép termést hozott.

2016. márc. 7. 08:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ilyesmire a leírásban szereplő legnagyobb dózist kell alkalmazni. 4-5 m magas bozótokat szoktam kiirtani egyetlen permetezéssel, pedig ott nem is oldható meg a tökéletes fedettség.

De az biztos, hogy ha ősszel szórtad, akkor azt már nem lesz érdemes elültetni, mert így is teljesen be fog sárgulni (fehéredni) a levele.

2016. márc. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!