Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gátolja a komposztálást, ha...

Gátolja a komposztálást, ha benne fűszálak, vadnövények (gyomok) kihajtanak?

Figyelt kérdés

Gyomlálni kell? Vagy eleve máshogyan kellett volna komposztálnom? Gond, ha kihajt a gyom a komposztban? Tegyek valamit, szerintetek máshogy csináljam a komposztálást?

Májusban kezdtem a komposztálást, gyomnövényeket szórtam bele főleg, kisrészt konyhai zöldhulladékot.

Jövőre zöldkomposzt gyanánt használnám fel, célom, hogy gyom magokat alig, vagy semennyire se tartalmazó zöld komposztom legyen, amelybe haszonnövényeket vetnék, termesztenék.



2021. aug. 17. 16:07
 1/7 anonim válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne kigyomlálni. Elszívják a tápanyagot és egyre csak szaporodni fognak.
2021. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nem kell megijedni..a komposzt tetejét néha vasvillával át kellene forgatni. Nálam is kihajt a krumplihéj, a paradicsom, a dinnye, stb..vagy szórok rá még fűnyesedéket, vagy valamilyen lombot..esetleg vékonyan összegereblézett földet..


Ne tegyél semmit, néha(havonta) megforgatod(legalább a tetejét), télen rádobálod a havat, jövő tavasszal talán jó lesz az alja..ha giliszták is vannak benne, az maga a tökéletesség.

Igazából két év múlvamleszbaz aljából porhanyós föld, amit nem árt rostálni.

2021. aug. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vahyok: elnézést az elütésekért.
2021. aug. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond csak ne hagyd hogy a magot beleszórja a gyom. A komposzt kupacra tököt vagy sarkantyúkát szoktam ültetni hogy letakarja a gyomok elől.
2021. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A komposztálódást a gyom nem gátolja.

De valami nem stimmel nálad. A tetején vagy friss dolgoknak kell lenni, vagy száraz anyagoknak, és mindkettő gátolja a magvak csírázását. Egy tavalyi komposztnál nyilván más lenne a helyzet. Ott a felszínhez közel lehetnének élő gyommagok, viszont alul már mind elpusztul olyankor.

Most forgasd át villával, hogy a gyomok alulra kerüljenek, és kész. Ha az alját úgy látod, hogy berothadt, akkor annak meg jót tesz a levegőzés.

2021. aug. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az utolsóra: nem fura, szerintem, hogy gypomosodik, most, hogy belegondolok, mivel zöld komposzott készítek, tehát a java része földből kitépett gyom, pl csalán, ezek sokszor gyökerestől, FÖLDESTŐL tépődnek ki, a földlabdában meg, amivel együtt kitépem és a komposzthalomra dobom, lehetnek sajnos gyom magvak.


Oké, szoktam forgatni, majd megint beforgatom, remélem csökkenni fog a gyomosodása.

2021. aug. 18. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan nagyon sok földet nem szabad a gyökereken hagyni, mert az már tényleg gátolja a komposztálódást, a levegőtlenség miatt berothad. Ami föld egy helyesen készített komposzthalomban van, annak nincs köze a kiszáradáshoz vagy ki nem száradáshoz.
2021. aug. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!