Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit érdemes ilyenkor vetni,...

Mit érdemes ilyenkor vetni, ültetni kiskertbe?

Figyelt kérdés

Elsősorban mi az, ami még idén megterem? (Elég kezdő vagyok, de úgy tudom a retek és a fejes saláta igen... Tényleg? És ha most vetem, az jó, vagy még várni kell vele? Na és ezeken kívül mi még???)


MÁsodsorban mi az, ami csak jövőre fog teremni, de már idén el kell vetni? És akkor ezeket is pontosan mikor, most, vagy inkább szeptember-októberben érdemes...?



2021. aug. 18. 07:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Rétek, saláta, spenót, borsót is szoktak még ilyenkor másodveteményezni, bár az már kérdéses, bejön-e. Őszi brokkolival is bepróbálkozhatsz.


Az ő azonban fokhagymát majd olyan októberben kell elduggatni. Mindent mást csak később, tél alá vetéssel.

2021. aug. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha hosszú és meleg ősz lesz, öntözni meg sokat tudsz, akkor még a téli retek meg a borsó is jó lehet, de ezeknél már a határon vagy. Most a hónapos retek meg a fejes saláta időszaka jött el. Bár ezek is nagyon időjárásfüggők, a retek néha még szeptember közepén vetve is jó lesz.

Egy-két hónap múlva lehet áttelelő salátát, de csak olyan fajtát, amire rá van írva, hogy alkalmas erre. Pl. Téli vajfej. A sima fejes csak nagyon enyhe télen telel át.

Egy hónap múlva duggathatsz kisebb vöröshagymákat, zöldhagymának, még a fagyok előtt eheted, a maradékot meg tavasszal. Meghagyni ezeket nem lehet, mert magszárba mennek. Aprót is duggathatsz, kimondottan későtavaszi zöldhagymának.

Szeptember második felétől október közepéig mehet az őszi fokhagyma, ha akarsz, de sokat nem ér. Korábban szedhető két héttel, mint a tavaszi, de nem eltartható, és nem olyan jó ízű. Október közepe táján lehet tavaszi fokhagymát duggatni, de tavasszal majd jobban gyomosodik, én jobban szeretem március közepén elduggatni, a fagy által megmunkált földbe, úgy is megnő, ha van tápanyag meg eső.

A tél alá vetéssel is ez a fő baj, hogy tavasszal a haszonnövények ugyanakkor kelnek, mint az időben elvetett tavasziak, viszont a gyomok az őszi vetésben sokkal hamarabb kijönnek, és mire mondjuk a petrezselyem kikel, akkorra már úgy kell keresgélni a sok zöld dolog közt. Szóval, csak azokat érdemes, amik már idén megnőnek valamennyire, mint pl. az áttelelő saláta.

Na, egy dolog van, ami a gyomoknál korábban kel: a spenót. Ezt érdemes tél alá vetni. De már korábban is, mert ha szerencséd van, és levelesen áttelel, akkor tavasszal extra korán tudod szedni.

Sóskát azt bármikor lehet, jobb minél előbb. Mivel sok évig teremnek a tövek, ezért olyan helyre tedd, ahol nem kell hozzányúlni, vagy kerülgetni.

2021. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sóska. Még idén ehetsz belőle.
2021. aug. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!