Kezdőoldal » Otthon » Kert » Büdöske/bársonyvirág, kukacvir...

Büdöske/bársonyvirág, kukacvirág/porcsinrózsa valóban elszórja a magocskáit és jövőre kinől?

Figyelt kérdés
2021. aug. 22. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen (mármint ha Magyarországról van szó, máshol nem feltétlen tud kikelni a klíma miatt), de ha az adott területet késöbb felássák, vagy egyébn módon megmüvelik, akkor a magok jó eséllyel olyan mélyre kerülnek, hogy nem birnak kikelni.

Ha nem bolygatott helyen van, akkor viszon simán szaporodik ilyen módon.

2021. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Magyaoszágról van szó, egyik ismerősöm mondta hogy ő nem veszi a budöske és a kukacvirág palántát mert jövőre kinől. Felásni nem fogom azt a részt ahol vannak. Réle jövőre is kihajtanak és majd virágoznak is :)
2021. aug. 22. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért jobb, ha biztonságnak szedsz belöle magot is, én tavasszal elvetem ezeket másik helyre, így garantáltan enm pusztul ki egyik sem.
2021. aug. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Büdöske össze-vissza kel ki, nehéz gyommentesíteni. Lehetnek üres részek, ahol nem kel. Ezért jobb újravetni, szedett magból.

A porcsinrózsa fényen csírázó, tehát mély földtakarás alatt nem kel ki, szóval annál meg az önvetés a biztosabb talán.

2021. aug. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, szóval semmi nem biztos. Köszönöm az edigi válaszokat. A petúnia is kikel? (egyik ismerősöm meséte hogy gyolált, ami között petúnia is volt és idén kikelt azon a helyen ahova lekaszált füvet gyomot tárolja) ez most lehet nncs értelmesen megfogalmazva.
2021. aug. 23. 09:31
 6/6 anonim ***** válasza:

A "vad" alapfajta kikel, nem győzöd egyelni.

Ilyen nemesített fajta nálam még soha nem kelt magától, nem tudom, másnál volt-e már.

2021. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!