Kezdőoldal » Otthon » Kert » Több tő tököt ültettem magról,...

Több tő tököt ültettem magról, dísztököt és "halloween" tököt, de összesen 1 db dísztök érett be, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Tele van virággal, de termés nincs. Szép, nagyra nőtt, nem beteg.

A hátsó kertben van, falun, beporzás nem lehetett gond.



2021. aug. 24. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig csak a beporzással lehet a gond!

Én is falun élek és pont most beszéltük a szomszédokkal, hogy idén nem voltak méhecskék. De az undorító poloskák ön kívül más bogár se nagyon. Még darazsakat sem láttunk. Egy méhecskét láttam idén, a lépcsőmön haldoklott a hátára fordulva.😢

2021. aug. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A kb. 800 nálunk honos méhfajon és a darazsakon kívül is rengeteg rovarféleség poroz virágot, ha nem is olyan volumenben. Legyek, szúnyogok, lepkék, stb.

A nagy hőségben az apró, frissen kötött terméseket nálam is eldobálta a sütőtök. Valószínűleg nálad is így volt. Ha nem öntözted, akkor főleg. (Én öntöztem is, mégis.) Most a hűvösebb időben még köthet. A Halloween már nem biztos, hogy beérik, de a dísztök valószínűleg.

Ezek amúgy átporozzák egymást, szóval az egy töködből szedett magot ne vesd el.

2021. aug. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!