Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik növényeket könnyű...

Melyik növényeket könnyű termeszteni (pl dísztök)?

Figyelt kérdés

sziasztok!

14 éves vagyok.

Tavasszal szeretnék olyan növényeket ültetni,amik nyárra max őszre kikelnek és könnyen szaporíthatók,pl dísztök,halloween tök,óriástök.

tudtok még nekem ilyen növényeket mondani?


2011. nov. 4. 17:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

nah, a hallpween tököt pont ne ültess. azt locsolni kell, tápdús talaj kell neki, macerás. Én idén ültettem, és annak ellenére hogy mindent jól csináltam(elvileg), egy kb kislaba méretű, fél kilós tök lett a végeredmény.


Igaz, nem pont olyan dolog, mint amire gondoltál, de én ezt (is) ajánlom:


[link]


[link]


[link]


[link]

2011. nov. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Szia!

A vízinövényes dologban nem értek egyet az előttem szólóval!Én több éve foglalkozok akvarisztikával és hát hogy mondjam van némi tapasztalatom!') Az ilyen kis akváriumi növénykert építése nem nehéz feladat de viszont drága dolog,és nem pont a növények miatt!Nagyon fontos hogy legyen "erős" világításod,mert különben az egész berohad!Komoly t8 daylight fénycsöveket kell felszerelni,és az azért nem olcsó mulatság!A Halloween-i tök tényleg nem jó választás nagyon kényes,de a hagyományos dísztököt tudom neked ajánlani nem macerás és nagyon szépek ha beérnek!! :) xD

SOK SZERENCSÉT!

Üdv: Ádám [14/f]

2011. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

1 vagyok!


Igen, teljesen igazad van, de! azok, amiket én belinkeltem tökéletesen elvannak az ablakon napfényben, mivel ezeknél nincsen vastag, szűrőlencseként működő vízréteg, ami felfogná a napot. És mivel nincs vastag vízréteg, drága 50-60 ezres co2 rendszerekre sincs szükség hogy megkapjuk a kívánt eredményt.

Ami meg a nehézséget illeti, ízlésesen berendezni egy ilyen tálat tényleg nehéz feladat, de ha kertészkedik a kedves kérdező, akkor feltételezem, minimális érzéke talán van hozzá. A karbantartása meg ezeknek az úgynevezett wabi kusa tálaknak minimális.


Amúgy te honnan hallottál erről a dologról? Kíváncsi vagyok:D


Amúgy én is 14 vagyok.

2011. nov. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

hát igazából nem hallottam,hanem otthon édesapámnak van+ van 3 akváriumunk is(54 literes,95 literes,és egy nano 35 literes is)!Neki nagy tapasztalatai vannak az ilyen dolgokban,és hát volt kitől elsajátítanom! :) Ezen kívül rengeted "különleges" állatunk van pl: mandarinréce,karolniréce,észak-amerikai bukóréce,rozella papagáj,nimfa papagáj, rózsás kakadu! :) itt van néhány kép :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Gondolom azt tudod hogy milyen a nimfa papagáj!És te honnan értesz így ezekhez a növényes dolgokhoz?

2011. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az klassz. Nem semmi fauna van nálatok;)

Hát, nekem van itthon egy low tech 35 lityis nanom.

Hogy hogy hallottam róla, az egy érdekes történet.

Húsevő virágok után néztem a neten, és úgy találtam rá Nigro blogjára. Utána már minden beindult.

2011. nov. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

én is 14 vagyok/f

:D jó kis társaság :D

2011. nov. 6. 12:03
 7/17 A kérdező kommentje:

am halljátok vegyetek óriástököt,simán írjátok be keresőbe óriástök mag,1 mag 100 ft

vesztek 30 magit 3000 Ftért és olyan termése lesz,hogy átlagosan egy óriástök van 50kg,de nem ritkák a 150 kg felettiek sem,és díszként eltudod adni,vagy magot 100 ft/db vagy 100 ft/kg kerti díszként.

nekem 2 nimfapapagájom van.

2011. nov. 6. 12:04
 8/17 anonim válasza:
Szerintem azért drága 1 magért:) és ha nem kel ki vagy nem fejlődik rendesen? Am 14-esek tartsunk össze! :) fiúk vagytok? :)
2011. nov. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
én az.te?
2011. nov. 6. 12:25
 10/17 anonim válasza:
én is,amúgy kiírtam (2. vagyok)
2011. nov. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!