Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik mulcs a legjobb?

Melyik mulcs a legjobb?

Figyelt kérdés
Ugy tudom hogy a trágya az már veszélyes hulladék de a földeken még használják. Vagy a fa kéreg mulcs? A földet szeretném letakarni hogy a ne nöljön gaz, és a földnrk is jó legyen. Mit javasol az akinek van ebbe tapasztalata?

2021. aug. 27. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi köze a tárgyának a mulcshoz?

A tragyazas lenyege hogy potolja a tapanyogot a talajban a nitrogént, foszfort stb. Ha ésszel csinálják nem veszélyes semmire.

A gazok ellen meg geotextil kell raknod azt nem növi át a gaz.

Arra meg olyan mulcsot teszel amihez neked kedved van.

2021. aug. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És miért tennék geotextilt ha a mulcs még hasznos is, és nem kidobott pénz? Mulcs pedig készülhet trágyából is. Ennyi a közük.
2021. aug. 28. 08:31
 3/8 anonim ***** válasza:

A trágya az diszno tehén vagy birka ürüléke szalmával keverve. A szántóföldekre nem mulcsozás céljából szórják hanem tápanyag utánpótlás miatt. A kiszóras után azonnal szántják is be. Nem a legmutósabb de persze lehet takarásra is használni. Az a probléma vele hogy belenőlnek a gyomok. Ugyanúgy a fenyőmulcs ha csak simán kiszórod a földre átnövi pár hét alatt a legtöbb gaz.

Szóval ezért kell a geotextil a fenyő mulcs alá mert nem növi át semmi.

De az sem mindegy mit akarsz mulcsozni zöldséget a kertben vagy az udvaron a tuják körül. A zöldséges kertbe nem szokás fa kéreggel mulcsozni kaszált fű szalma vagy széna a legalkalmasabb.

2021. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mulcs nem készülhet trágyából.

Ha érett a trágya, akkor gyakorlatilag virágföldként működik, kikel benne minden gyom.

Ha nem érett, akkor meg kinyírja a növényeidet. Éretlen trágyát ezért nem szabad kivinni.

A mulcshoz nem kell geotextil, ha elég vastag. Akkor kell, ha csak vékonyan, dekor céllal rakják le a mulcsot. Pl. a fenyőkéreg valamivel később bomlik le, ha geotextil van alatta. De bármit teszel le, idővel vagy elbomlik, ha olyan anyag, vagy tele lesz levéltörmelékkel, ha tartós anyag, és akkor megint csak kel közte a gyom.

Tényleg jó lenne tudni, hogy milyen növényekhez kell, mert nem mindegy, hogy tuják alá, vagy paprika alá kell.

2021. aug. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Zöldség és eper alá
2021. aug. 29. 06:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Az epret nem tudod természetes anyaggal mulcsozni. Mert ahhoz vastagon kell leteríteni, hogy maradjon valami egész évre, a levelek meg a fürtök se látszódnának ki belőle. Csak a már kialakult fürtöket szokták alászalmázni, de ettől a gyomok ugyanúgy nőnek, ennek a célja a szemek földmentesen tartása.

Nem természetes anyag meg az, hogy lefektetsz valamit, és lyukakba ülteted a töveket.

Zöldségen mit értesz, milyen növényt? A gyökérzöldség nem ugyanaz, mint a paradicsom.

2021. aug. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, akkor máshogy kell elökészíteni a földet pl Paradicsomhoz, és krumplihoz? Illetve takarni, permetezni.
2021. aug. 30. 09:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Előkészíteni, hát az az egy egyforma. Minél mélyebben felszántani (felásni) ősszel, érett istállótrágyát beforgatva.

Takarni a krumplit meg a paradicsomot lehet pl. szalmával (ha nem szeles hely, mert akkor az összes a kerítésen köt ki), vagy friss kaszálékkal. Szalmával nincs nagyon tapasztalatom (huzatos a kertem), de a friss füvet évente úgy 3x kell pótolni, mert eltűnik a felszínről, pedig 10 cm vastagon terítem le. Kb. úgy szokott kijönni, hogy 10-20 m2-ről levágott fű elég 1 m2 takarására. Persze, csak esősebb évben, idén nem lett volna elég ötször ennyi terület se, mert az aszályban nem nőtt a fű.

A mulcsozásnak is vannak mondjuk hátrányai, pl. minden kártevő megbújik benne. A friss fű káros is lehet, olyan, mint a friss, éretlen trágya. Krumpli alá mulcsolni csak addig jó, ameddig szét nem borult, mert utána már nem tudod a fekvő szárak alá dugdosni.

Paradicsomot én mostanában síkfólia takarással, csepegtető szalaggal szoktam termelni.

2021. aug. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!