Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növényt ajánlanátok?

Milyen növényt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nagyobb cserje vagy kisebb méretű fa lenne az ideális, az alábbi feltételekkel:

-hegytetőn állna, tehát napkeltétől napnyugtáig sütne rá a Nap, ami főleg a forró nyári napokon számít

-öntözése nem megoldható, tehát az esőn kívül Max napi 1-2 liter.


Plusz előny ha otthon lehet szaporítani.


Ki mit ajánl?



2021. aug. 29. 00:17
 1/6 anonim válasza:
10%
dió fa esetleg
2021. aug. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
1 vagyok akác ami mindenhol meg van de azt nem ajánlom mert nagyon el szaporodik és később nem lehet vele bírni.
2021. aug. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Tudom, akác emiatt is kizárt
2021. aug. 29. 00:28
 4/6 anonim válasza:
tölgy
2021. aug. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyat keress ami honos a környéken.

Nézz szét a környéken mi nől a természetben.

Juhar, galagonya, csipkebokor, vadkörte, boróka is szereti az adott körülményeket.

A diót nem ajánlom mivel sok nedvességet igényel, akác pedig nem őshonos ezért nem támogatom.

2021. aug. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Én igazából a saját kertünkből tudok ajánlani egy pár fajt, bár nem igazán tudom látatlanban, hogy milyen a talaj.


Több (szín értelmében) magnóliánk (Magnolia x soulangeana) is van. Ez a fajta 150-200 cm környékén megáll a növésben, de fokozatosan terebélyesedik. Áprilistól júliusig illatos virágokat hoz. A miénk soha nem igényelt igazi öntözést, azonban ez betudható annak, hogy a füvet igényesen locsoljuk (így közvetetten azt is), tehát erről nem tudok érdemben beszámolni.


Egy másik ajánlás (talaj szempontból ortogonális az előzőre) a csüngő vérbükk (Fagus Sylvatica purpurea pendula). A miénk igen alacsony maradt ~ 150 cm (gondozás, nemesítés és talajból fakadóan), de ettől jóval magasabbra is nőhet. Öntözést igazából csak az ültetés után igényel, nem kifejezetten vízigényes. Extra kredit, hogy hegytetőn mindig lehet találni egy szöget, amikor a nap átvilágítja a vörös leveleket, ami egyszerűen gyönyörű.


Harmadiknak az örökzöld korallberkenyét ajánlom. A miénk egy törzsre oltott típus, ami kb. 200 cm magas és megpróbáljuk ezen tartani (nőhet nagyobbra, de jól metszhető). Tavasz végén, nyár elején lángpiros leveleket hoz, amiket szépen lassan eldob. A fényt és a meleget jól tűri, azonban tetvesedésre érdemes figyelni. Valamivel vízigényesebb az első kettőhöz képest, de ha a napi 1-2 L megoldható, akkor semmi probléma (igazából annyit sem kér, de nagyobb szárazságban és a fiatal cserjét érdemes).


Ha érdekesek ezek az ajánlások, akkor még tudok sorolni egy pár fajt (6-7), de nekem ezek jutottak elsőnek eszembe, mint a szép kert fémjelzői.

2021. aug. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!