Kezdőoldal » Otthon » Kert » Medencetulajdonosok, így...

Medencetulajdonosok, így utólag Ti épitenètek mefencét?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Épp most kezdtünk építkezni, és tervben van egy kisebb (3x6m) medence beépített ellenáramoltatóval. Viszont irtó drága most minden, nagyon felmentek az árak és valahol húzni kell a költségvetésen. Szóba jött hogy a medencét majd később felépítjük, csak üresen hagyjuk neki a kertben a helyet. De ez azzal járna hogy addig füvesíteni sem lehet…

Több ismerősünk azt állítja, hogy teljesen felesleges költség a medence. Merthogy úgyis csak 1x-2x használnánk… én személy szerint imádom a vizet, gyerkőc most van úton :) de igazából ekkorka medencét valóban csak nyáron, melegben használnánk… abban a 2 hónapban… de elnézve az idei nyarat… hát nem sok volt belőle…

Akinek medencéje van, ti mennyit használjátok? Mekkora medencétek van? Ajánlanátok építeni egyet?

Előre is köszönöm!



2021. szept. 1. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Nekem nincs, de ismerettségi körben van kicsi és nagy is. Rendes beton medencék. Alig vannak kihasználva, csak az áramot meg a vegyszert fogyasztják. Én inkább jacuzzit vettem, töredék meló a karbantartása, rezsije. Majdnem minden este beülök az asszonnyal májustól szeptember végéig. 4 személyes.
2021. szept. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
A családban többször felmerült, de mindig elvetettük. Szerintem nem használnánk ki, és azon kívül, hogy drága lenne, rendkívül sok meló lenne vele.
2021. szept. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van hely a kertben, ahol a medence környékén még véletlenül sincs lombhullató, virágzó fa, bokor, akkor érdemes belevágni. Az a megoldás, hogy kiás, zsaluz, betonoz, csempéz, már a múlté.

Olyan műanyag medencét kapsz, amilyent elképzelsz. Nem kell okvetlen lesüllyeszteni, csak jól kell elhelyezni a telajo, aztán körbeföldelni, hogy legyen támasza a medencének.


Nálunk évek óta használva van, nem bántuk meg. Pesze kell rá kihúzható ponyva, vízforgató, fenékrisztító...stb..


Amilyen melegek jönnek, négy hónapig biztosan használható. Mi négy hónapig használjuk. A gyerekek benne élnek.


Eszük ágában sincs nyaralni menni.


(a szomszéd ásatott inkább, bezsaluták, jöttek a mixerek. Néhány hét múlva zsalubontás, akkor derült ki, hogy a betonozás minősíthetetlenül rossz.


Két éve ott áll egy száz köbméteres medence, senki nem tudja, mit is lehetne kezdeni a hibás betonnal. Persze felelős ember nincs.)

2021. szept. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, mi is gondolkodtunk azon, hogy egyedül megépítjük. És mivel most folyik az építkezés, a kert teljesen üres , semmi fa. De persze tervezünk sok zöld növényt de most még tudjuk úgy alakítani hogy a medence körül ne legyen lombhullató. Épp ezért érdekel a tapasztalat, mert ha sokan mondják hogy felesleges és nem lehet kihasználni, akkor nem biztos higy érdemes erre időt és pénzt pazarolni és akkor eszerint rendezzük be a kertet.

Köszönöm!

Bármilyen tanács jól jön!

2021. szept. 1. 10:50
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Legalább 10 méteres szabad pázsit vagy kövezés legyen a medence körül különben állandóan porszívózhatsz. Továbbá hőszivattyús fűtés is ajánlott kategória, mert nélküle tényleg csak 30 fok felett tudtok jólesően belemenni
2021. szept. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szigetelés, plexi medence fedés, hőszívattyús fűtés. Ezekkel jelentősen ki tudjátok tolni a szezon kezdetét és végét.

Ha úgy számolod, hogy az év 365 napjából hányszor tudsz benne fürödni akkor felejtsd el mert mindig benned lesz az az érzés hogy kidobtam egy halom pénzt.

A kerti medence egy életérzés. Amikor hazamész melóból és csobbansz egyet vagy meleg nyári estéken akár este tízig is kint ülhetsz a kellemes vízben az megfizethetetlen.

2021. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vettük a házat, hogy már volt medence építve, csak fel kell majd újítani. 4x4-es. A szomszédom most építtetett egy hasonlót, mert megunta hogy x évente új felállítható medencét kellett vennie. Nekik el van látva tényleg mindennel: világítás, fűtés, fedés stb, így jól ki fogják tudni tolni a használatát akár őszre is. Nyilván a fenntartási költség se olcsó, szóval egy építésnél ezt is mérlegelni kell. Ha nekünk nem lett volna ez a medence építve, valószínűleg akkor is gyűjtögettünk volna rá és építtetünk egyet. Imádjuk a vizet és az az életérzés hogy csobbanhatsz egyet bármikor, szuper.
2021. szept. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon megleptetek, hogy ilyen pozitív dolgokat írtok. Szóval most arra hajlok hogy legyen :) eddig minden ismerős eléggé lelombozott és próbált lebeszélni róla. És azt állították, hogy mindenki akinek van medencéje, az alig használja és csak viszi a pénzt. NAGYON köszönöm! így kicsit megnyugodtam hogy nem csak egy hóbort lesz. Én imádom a vizet, és szerintem a gyerekeknek is jó buli lesz. köszi a tanácsokat. figyelünk mindenre amit írtatok!
2021. szept. 8. 15:31
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Nekem kb. 20 éve van 5 x 3 x 1,5-ös műanyag medencém.

Gyakorlatilag megoldottam a terasztetőn egy csőkígyóval + egy merülőszivattyúval az ingyenes napfűtését, amivel májustól októberig tudom használni. Vegyi anyagból is csupán hetente 1 db multitablettát használok.

Ennek az a titka, hogy tisztán van tartva a víz és pl. a kerti zuhanyt használjuk a vízbemenetel előtt is.

Jelenleg is 24 C fokos a vize mivel éjszaka már hidegek vannak, de délutánra a nap kb. 28 C fokosra fogja felfűteni.

Ez a medence tart jó kondiban pl. minden nap leúszom a 100 méteremet.

:)

2021. szept. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!