Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyökereztetés de hogyan?

Gyökereztetés de hogyan?

Figyelt kérdés

Szép napot/estét mindenkinek!


Egy mechanikára lenném kíváncsi! Mentát már gyökereztettem úgy hogy egy pohár vízbe raktam őket majd 3 4 hét után kinőttek a gyökerei. Érdekelne hogy valaki tudja hogy mondjuk sövénynél vagy fás száru növényeknél működik e ez vagy ott már mindenképpen talajba gyökereztető segítségével kell ültetni?


Ha igen akkor milyen módszer szerint? Ugyanúgy 20cm körülbelűl pár levél meghagyásával?


A válaszokat előre is köszönöm!



#fa #gyökereztetés #Fás szárű növények #Gyökereztető
2021. szept. 18. 08:38
 1/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Növénytől függ.

A sövénynek nevelhető növények általában nagyon könnyen gyökeret vernek. Én lágy szárú hortenziákat szoktam úgy szaporítani, hogy tavasszal metszés során a levágott darabokat egyszerűen ledugom a földbe és teszek rá egy üveget. Meg szoktak maradni.

2021. szept. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez így van, csak a lágy szárú hortenziát nem tudom elképzelni... :)


A gyökereztető hormon segít valamennyit (állítólag, én nem nagyon tapasztaltam, már vagy 10 éve nem is használom), de semmiképpen se feltétel.

Vannak fák, bokrok, amik könnyen gyökeresednek, mások nehezen, sok meg nagyjából sehogy, laboron kívül. Ami gyökeresedik, az meg egyik tavasszal vágott fás dugvánnyal, a másik nyár végén vágott érett hajtásdugvánnyal, stb., szóval ebben is nagy a szórás.

Simán szabad földbe ledugva könnyebb fás növényeket gyökereztetni, mint vízben, én úgy tapasztaltam. De még cserépben is könnyebb, pedig ott bekavarhat a túlöntözés.

Ha valami konkrétan érdekel, a neten utána lehet nézni. Vagy kérdezz rá itt, hogy esélyes-e.

2021. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a valaszokat,egyenlőre 20 dugvánnyal indítok ennyit vágtam le illetve 30 percig hagytam állni mézes vízben majd ültettem el vizes tőzeges talajba. Az eredményt majd a későbbiekben meglátom.
2021. szept. 19. 17:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Most fogsz hozzá? Hát, nagy reményeid ne legyenek. Mire beindulna a gyökeresedés, itt lesznek a fagyok. Egy hónappal ezelőtt kellett volna. Vagy még inkább tavasszal.
2021. szept. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, vagyis vízben próbálod. Az meg azért necces, mert kint hideg van, szobában sötét, és ha véletlenül beindulna is a gyökérképződés, már nem tudod földbe ültetni őket kint, mert tél lesz. Lakásban életben tartani egész télen, hát annak az esélye meg nulla.

Vízben egyébként nem ugyanolyan gyökerek képződnek, mint földben.

2021. szept. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagy cserépben egymás mellé ültetve napos helyen de nem melegnen vannak. Meglátom mit tehetek ha semmi nem fog történni akkor betudom hogy jincs szerencsém😂
2021. okt. 1. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!