Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az idén elszáradt mentám...

Az idén elszáradt mentám kihajt jövőre?

Figyelt kérdés
Mostanában nemigen volt időm locsolni és tiszta kókadt szegény vagy az ősz miatt, nem tudom. Kihajt jövőre vagy ez a végét jelenti?

2021. szept. 21. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Na most kókadt, vagy elszáradt? Ha száraz, akkor valószínűleg teljesen vége. Az ősz végéig élni szokott a szára.
2021. szept. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Száradt. Ha locsolom és tövig vágom a száraz részeket talán kihajt?
2021. szept. 22. 10:07
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha egy döglött macskát megborotválsz, feléled? Nem is értem a feltételezést.

Vagy várjunk csak, elképzelhető az az ostobaság, hogy beltéren tartod? Mert akkor lehet, hogy csak a benti tartás miatt nyiffant ki félig-meddig, és a gyökere él.

2021. szept. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj képet.


Különben a mentát igen nehéz megölni, ne aggódj.


A férjem rendszeresen lekaszálja, ha elszáradt, vagy elöregedett elvirágzott. Utána mindig kihajt, főleg ha esik rá, vagy jól belocsolom párszor.


Évelő növény, minden tavasszal ki fog hajtani.

2021. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kertben van, írtam, csak mostanában elszaladt velem a munka...
2021. szept. 22. 18:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, mármint a keresőszavak közt? Hát, azt nem olvastam, nem szoktam, mert oda egyébként is mindenfélét irkálnak az emberek...

Kertben rosszabb a helyzet. Ott nem egy egyszeri kiszáradás miatt szárad le a szára, hanem folyamatos problémák miatt. Én nem bíznék benne.

A lekaszálást nem kell idekeverni, mert az egészséges gyökérzet esetén van. Itt kompletten, mindenestől elpusztult szerintem, kezdve a gyökérzettel. Ha szerencséd van, akkor esetleg valami kis mellékhajtás életben maradt.

A menta egyébként nem szárad ki olyan helyen, ahová való. Ahová nem való, ott meg nem kell nagyon sajnálni, ha csak nagy erőfeszítéssel tartható életben.

Nekem is volt két szilvafa közt, ahol senyvedt pár évig, aztán feladta. Utána hoztam a másik telekről, és a fáktól kissé távolabb, félig nyílt részre ültettem. Egy év alatt majdnem egy méter széles, sűrű bozóttá nőtt, egyetlen öntözés nélkül.

2021. szept. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én kiirtani sem tudom. Minden ősszel próbálom kiszedni a gyökereit a tulipán ágyásból, nem sok sikerrel.
2021. szept. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mikor a tulipán leszáradt, lenyomod gyomirtóval. A glifozát csak zöld részeken keresztül tud felszívódni. Nekem sokezer hagymás virágom van, az évelő gyomokat én is így irtom ki közülük.

A menta viszonylag vízigényes. Nekem már 2 helyről is pusztult ki, ahol más növények kiszedték alóla a vizet.

2021. szept. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!