Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes megvenni egy drágább...

Érdemes megvenni egy drágább (Stihl Ms170) láncfűrészt, alkalmi használatra (kertgondozás)?

Figyelt kérdés

Első benzines láncfűrészem lenne. Hetek óta nézegetem a bemutató videókat, olvasom a fórumokat. Az első elképzelésem egy olcsóbb Daewoo láncfűrész volt (DCS5820), aztán úgy gondoltam egy Hecht 45 meggyőzőbb minőséget képviselne és árban sem lenne sokkal több (35-40 ezer). Kertben lévő néhány beteg gyümölcsfa kivágására kéne, valamint gallyazásra és kisebb időszakos munkákra.

Nagyon sok helyen kapom meg, hogy ha évekre tervezek vele semmiképp se vegyek ilyen fűrészeket. A Stihl 170-es tényleg ennyire jó konstrukció, hogy megérjen majdnem 30 ezres felárat?


2021. szept. 24. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Annyi ócska szerszámot dobtam ki az elmúlt években hogy én ma már szemrebbenés nélkül a stihlt venném. Én is sokat szívtam régen a fogam a minőségi szerszámok árát nézegetve aztán amikor eltörött nem indult elgörbült az olcsó akkor meg magamat szidtam miért voltam ilyen shóher.
2021. szept. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Kertbe elektromosat vennék, annál minimális a karbantartási igény (pl Makita UC3041A).

Ha nagy a telek, akkor egy Makita EA3201S40B-t, de az MS170 is jó fűrész.

2021. szept. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 mindentudó99 ***** válasza:
44%
A kettő kategória között válassz féluton. Stihl nem szükséges olcsót meg ne vegyél. Én mostában benzines gépekben.a Mcculloch márkát választom . Tökéletes
2021. szept. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bár elsőre azt akartam írni, hogy túl kicsi az MS 170, végigolvasva egyértelműen Stihlt ajánlok, akkor is, ha csak ezt tudod megvenni. Ahogy szokták mondani, a Stihlt az ember egy életre veszi, ha nem napi 8 órában erdőket vágsz ki vele, 20 évig kiszolgál.
2021. szept. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ilyen alkalmi használatra megteszi az MS 170, de tényleg csak ilyen alkalmi használatra.

Esetleg még ezt megnézheted, erősebb, és nagyobb a lapja. Gallyazáshoz a kisebb a jobb, de döntéshez meg a nagyobb.

[link]

2021. szept. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én személy szerint már csak minőségi dolgokat veszek permetezőbe is Stihlt

tudom hogy ha ésszel használom bármikor indul nem kell vele szenvedni javitgatni.

Ahogy a 4-es is írja hosszú távon behozza/vissza hozza/ az árát.

2021. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Én sima kínai fűrészt használok már 7-éve kerbe, teljesen megteszi ha nem 200hektárt akarsz kiirtani...
2021. szept. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7es

Az is bírja alkalmanként, ha vigyázol rá, karbantartod, meg a legfontosabb a kínai gépeknél, hogy soha ne melegitsd túl. De ha van pénz, mégis csak más élmény egy Stihlel dolgozni.

2021. szept. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Az a baj hogy ezek a mai Stihl-ek már nem az a minőség..

Egy régi 039-es még ma is fűrész, közel 30év után!


De ezek a maiak már közel nem ilyen tartósak.


Én a helyedbe inkább vennék egy aksis Makita DUC353-ast


https://www.youtube.com/watch?v=UHzGl-aH_e8


https://www.youtube.com/watch?v=gGzyOwcy71Q

2021. okt. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja és a láncot érdemes kapásból kicserélni Stihl-re!
2021. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!