Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy kis kaktuszom ami...

FixCard kérdése:

Van egy kis kaktuszom ami nagyon szépen nőtt még kis integető kart is növesztett magának. De viszont a macska kb 2 hete lelökte és nagyon megsérült. Az utóbbi időben jól gyógyult de a tetején volt egy seb ami elkezdett bepirosodni mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

2021. szept. 30. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Az integető kar az valószínűleg a sötét hely miatti sajnálatos dolog.

Fotó jó lenne, beazonosítani a problémát.

2021. okt. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]

Itt a kép a kaktuszról

2021. okt. 1. 14:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, ez nem tűnik pirosnak...

Lehet, hogy csak elszáradt az összezúzódott rész, de nekem gyanús, hogy talán rothad is a sérüléstől kiindulva. Ha növekszik a barna rész, akkor egy éles, vékony pengéjű késsel az egészséges részig faragd le, hogy megálljon a rothadás.

Bár azt mindenképpen megcsinálhatod, hogy a beteg részt levágod.

2021. okt. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Amennyire tudtam levágtam. Remélem meggyógyul
2021. okt. 1. 16:42
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


Igy tudtam kivagni roluk a beteg reszt az egyik nem nesz ki olyan rosszul de a masiknak nem tudom a kivagas helyen az most mi

2021. okt. 1. 21:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Az 1. képen lehet, hogy mélyebben kellett volna kivágni a felső részen. De majd meglátod, hogy beforr-e szépen, vagy továbbterjed a rothadás.

A 2. képen a kivágás mellett szerintem a kés hegyével megsértetted a szomszéd bordákat. És még így kép alapján úgy tűnik, hogy lentebb kellett volna haladni a vágással, mert még 1-2 centi beteg. De lehet, hogy élőben nem úgy tűnik.

2021. okt. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rendbe jött?
2021. okt. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!