Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akinek van eperfája leírná a...

Akinek van eperfája leírná a véleményét róla?

Figyelt kérdés
Mindenféle gyümölcsöm van, már csak az eperfa hiányzik, érdemes ültetni egyet a kert végébe?
2021. okt. 18. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted akkor igen, érdemes.
2021. okt. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Én nagyon kedvelem, akár fehér, akár kék. Viszont nagyon jó pálink főzhető belőle, de ha éretten lehull, akkor rászállnak a darazsak, méhek.
2021. okt. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Nekem van, pedig nem is ültettem, csak nőtt magától. Szeretem, fincsi eper van rajta. Olyan helyre ne ültesd, ahol járkálsz, meg kocsival se jó aláállni, amikor érik.
2021. okt. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%
Az eper nem fán terem. :)
2021. okt. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

#4: Nálatok lehet, hogy nem, nálunk igen.


[link]

2021. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor érdemes, ha rengeteg felesleges helyed van, amivel nem tudsz mit kezdeni. Eszegetni jó úgy a fáról/bokorról, de az mondjuk egy kiló egy szezonban, a többi ott rohad el a fa alatt. Pálinkát lehet persze főzni belőle, ha alánejlonozod és mindig öntözgeted le róla, de hát 20 liter miatt nem érdemes nekifogni, főleg így, hogy ha jól értem, rengeteg egyéb gyümölcsöd van.

Én is szeretem. (A fehér epret főleg, az jobb ízű. A fehér eper mint faj egyedenként változóan szokott fehéret, rózsaszínt, sőt feketét is teremni, tehát nem a termés színe alapján beszélünk fehér eperről.) Meg van kb. 100 gyümölcsfám, de epret nem ültetek. A munkahelyem meg az egyik földem környékén is vannak eperfák, amikor arra járok, jól belakok, és ennyi elég is.

Próbáltam közeli elhanyagolt területekre ültetni a legjobb fajtákból, de valamiért sehol nem fejlődtek, és 1-2 év után elpusztultak.

2021. okt. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

6! nem szeret ott.

Itt Bács~Kiskunban(Zsana)gyenge homokos talaj van. Ki se lehetne irtani az eperfákat,-úgy hajtanak.

2021. okt. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

7

Nálunk Hevesben is minden tele van velük, magról kelnek mindenfelé, a kertben is folyamatosan jönnek újabbak a madarak által szétszórt magból. De a környékbeliek nagyon apró termésűek, így ezeket nem hagyom meg.

Viszont amiket ültettem, azok nem maradtak meg.

2021. okt. 20. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!