Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elszaporodott fa sarjak...

Elszaporodott fa sarjak kiírtására mi a hatékony mechanikai módszer? A most vett kert tele van nagyon fiatal ostorfa hajtásokkal, amiktől szeretnénk vegyszer nélkül megszabadulni, mi erre a legjobb módszer, szerszám?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt kertünk, nincs tapasztatunk e téren. Megpróbáltam ásóval kiásni őket, de már most is meglepően szerteágazó és mélyre menő a gyökérzetük. Elég ha csak elvágom a főbb gyökereket, vagy ami a földben marad, abból még később újra ki fog nőni? A föld feletti hajtásokat többnyire ágvágóval is el tudom vágni, de szeretném, ha nem nőnének újra ki, és nem tudom, hogy a gyökereket mennyire alaposan kell eltávolítani a földből.

A vegyszeres eljárásokat szeretném kerülni.



2021. okt. 20. 20:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezek újra kinőnek, ha nem szeded ki gyökerestől. Én teljesen tapasztalatlanként elfűrészeltem a talaj felett a vékony fákat, pár hét múlva a csonkokon már virultak a sarjak.. Egy kisebb részen felsóztam a földet, talán ott kevesebb gaz nőtt, szokták még javasolni a fekete fóliával való letakarást, de a biztosabb módszer a vegyszer, mint pl. a Glialka.

Nem tudom, hogy a te növényeidre jó-e, anno én is a neten böngésztem ötletekért, de elköltöztem a kertes lakásból, így a gyomirtásra már nem került sor.

2021. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%

SEMMI bajod nem lesz a vegyszertől!


Ki kell szedni minden gyökeret a földből, ez gyakorlatilag lehetetlen.


Vegyszerzés óra 1-2 maximum.

2021. okt. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az ostorfa gyökerekről nem hajt ki, ha tehát a gyökérnyaknál ásóval vagy mással elvágod a hajtást (törzset), akkor a földben maradt gyökerekkel nem kell törődni.
2021. okt. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 mindentudó99 ***** válasza:
36%
Pedig a vegyszer a legbiztosabb. 5%-os glifozát a levelekre . Viszi a gyökeret id
2021. okt. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%

2-es/4-es: nem tudom, olvasni vagy szöveget értelmezni nem tudtok.

A kérdezö NEM AKAR VEGYSZERT használni.

2021. okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%

5.


Te nem tudsz szöveget értelmezni.


Alaptalan a glifozáttól való félelem.


Aki itt a sózást írta példának, az százszor több kárt csinált, mintha vegyszert használt volna.

2021. okt. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Keresgéltem a neten, de mindenhol csak azt írják, hogy az elvágott csonkról kiválóan sarjadzik. Arról sehol nincs szó, vagy legalábbis nem találtam, hogy gyökérről is kihajtana. A gyökérről sarjadzás amúgy is inkább idősebb fák jellemzője, amiknek erős vízszintes oldalgyökerei vannak a felszín közelében, itt meg szerintem magoncokról van szó, az ostorfa magja könnyen kel.

Szóval, ha mégse olyan sok, akkor ásd ki, és ha a főgyökereket levágtad a tőről, onnantól nem fognak újra kihajtani.

De ha sok, akkor fogadd meg azok tanácsát, akik a glifozátot ajánlják, kis költséggel és kevés fáradsággal is eléred a célt. Nem igaz, hogy olyan veszélyes lenne. A riasztgatás álkísérletekkel néhány vegyipari óriáscég műbalhéja annak érdekében, hogy betiltsák ezt az olcsó és hatékony szert, és onnantól csak a drága új és bizonytalan szereket lehessen használni.

Környezetkárosító hatása az én saját tapasztalatom szerint sincs. Ha ez olyan mérgező lenne, akkor az általam kigyomirtózott fák földben maradt része nem akarna elkorhadni, mert a méreg miatt nem tudná megtámadni semmilyen mikroorganizmus. Ezzel szemben azt tapasztaltam, hogy a kigyomirtózott fák töve fele idő alatt elkorhad, mint amiket csak úgy kivágtam pl. betegség miatt. Erről tudományos kísérletek is voltak, hogy a mikroorganizmusok imádják a gyomirtó - nem mérgező - szermaradékát, amit tápanyagként hasznosítanak.

2021. okt. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%
Mindegy, hogy kihajthat újra... felesleges vegyszerezni! Levágod a föld színénél és a fűvel együtt mindig lenyírod. Tavasszal két fűvágás között 1-2 hét telik el! 1-2 hét alatt nem tud akkorát nőni, hogy azt akár egy olcsó fűnyíró ne tudná levágni. Nyáron, aszályban pedig nem akar majd nőni! 2-3. évre pedig már ki fog kopni! Annyi feladat van vele, hogy most, ősszel kivágod tőben, utána pedig annyi feladat van vele, mint amennyi egyébként is lenne, lenyírod a füvet rendszeresen!
2021. okt. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%

"Környezetkárosító hatása az én saját tapasztalatom szerint sincs. Ha ez olyan mérgező lenne, akkor az általam kigyomirtózott fák földben maradt része nem akarna elkorhadni, mert a méreg miatt nem tudná megtámadni semmilyen mikroorganizmus. "


Itt vagy eltévedve, a környezetkárosító hatás nem az, hogy a nem tudja az adott fát mikroorganizmus megtámadni, hanem az, hogy a gyomírtóban lévö anyagok az emberi szaporítóanyagot módosítják, és emiatt (is) egyre több embernek gond a gyerekvállalás, több koraszülés, illetve genetikailag sérült gyerek születik.

Ez nem az adott kertre vonatkozik, hanem bekerül a vegyszer a talajvízbe és egyre magasabb koncentrációban fordul elö. Meg természetesen nem úgy megy, hogy te gyomírtózol és 2 km-es körzetben mindenkinek problémája lesz, hanem sokkal általánosabban károsít.

2021. okt. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Óriási tévhit hogy a glifozát nem ártalmas!


Munkagépet hívnék, van ilyen gereblye szerű fej, nem tudom a nevét, azzal ki tudja szedni a gyökereket.

2021. okt. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!