Kezdőoldal » Otthon » Kert » A lehulló leveleket összegereb...

A lehulló leveleket összegereblyézitek időközönként, vagy megvárjátok hogy lehulljon az összes és akkor gereblyéztek?

Figyelt kérdés

2021. okt. 21. 09:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy hatalmas tölgyfa van az udvar közepén, irtózatos mennyiségű levél hullik le róla minden évben. Mivel enyhébbek a telek, kb. szeptembertől februárig folyamatosan hullajtja a leveleit, akkor szokott a legtöbb levél lejönni, amikor január-februárban komolyabb fagyok vannak.

Én azt csinálom, hogy havonta egyszer nekiugrok és összeszedem, ami addig lehullott. Így se megszakadni nem kell, de azért nem kell derékig a levélben járni és az udvarnak is rendezettebb a képe.

2021. okt. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nálunk nyírfa van. Kb 2-3 hete kezdett jobban hullani a levele, de még nagyon sok van a fán. Lehet november elején összegereblyézem, aztán ami hullik még azt majd december közepén.
2021. okt. 21. 09:39
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. vagyok

Nálunk kb. 60-70(!) 100 l-es zsáknyi levél szokott összejönni egy évben. Irtózatos... 😀

Szerintem a legjobb elosztani, volt, hogy meghagytuk és csak februárban szedtük össze. Abból a szempontból jó volt, hogy nedvesen tartotta a földet maga alatt, de egy megszakadás volt összegereblyézni azt a rengeteg levelet.

2021. okt. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát az durva mennyiség. Annyival tényleg nem lehet megbirkózni egyszerre, főleg, ha csapadékos idő van.
2021. okt. 21. 10:35
 5/19 anonim ***** válasza:
30%
Ha nincs összegereblyézve, a fű is tönkremehet alatta.
2021. okt. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%

Soha nem gereblyézek egyetlen levelet sem, mert nem véletlenül van így a természet körforgásában megalkotva.

Amikor ideköltöztünk, egy poros, kopár udvarunk volt, aztán a lehulló levelek táplálták annyira a talajt, hogy mára vastag, dús, ellenálló vadfüvünk van, amit természetesen rendszeresen nyírunk szezonjában.

2021. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk éppen hogy a levelek alatt rothad ki a fű, ha bepállik és megázik. Én összegereblyézem és komposztálom külön. Majd ha komposzt lett a levélből, kiszórom. A szomszédok is örülhetnek a gazdagon faleveles kert szomszédságában, ha fúj a szél, és hordja át hozzájuk a leveleket tonnaszám a gondozatlan kertből...
2021. okt. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Megint a tölgyfás vagyok. 😅

Szerintem a fa fajtájától függ, hogy berohad-e alatta a fű, vagy sem. Mi is komposztáljuk a leveleket külön, amennyit csak bírunk, a többit elvitetjük zöldhulladék gyűjtéskor. A tölgyfa levele pl. kemény, nehezen bomlik le, nekünk nem opció, hogy ott helyben hagyjuk beérni.

A 6. válaszoló nem írta, hogy nekik milyen fajta fájuk van, lehet, hogy annak a levelei könnyebben lebomlanak, és neki azért lehet praktikus megoldás, ha hagyja direkt komposztálódni.

2021. okt. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%

#7

6-os vagyok

Ha ezt nekem szántad, nálunk nem gond, ha hord a szél levelet, mert a levél nem szemét. Szomszédom agrármérnök és ő sem gereblyézget, valójában tőle láttam. A másik szomszéd szívsebész, ő sem foglalkozik a hulló levelekkel, a parkosított, többmilliós kertjében. Ősz van, ez a természet rendje, mindenki elfogadja.

Mellesleg a budai hegyekben lakunk, erdőkkel körülvéve, nem falun, ahol sok helyen a kertet gereblyézik, a lakást meg megeszi a retek,...de azt legalább nem látják mások.

A kertem meg egyébként látatlanban van annyira gondozott mint a tiéd, ebben biztos lehetsz!

2021. okt. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

#8

6-os vagyok

Fehér törzsű nyír van esetünkben.

2021. okt. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!