Kezdőoldal » Otthon » Kert » Azt olvastam, hogy a krókuszha...

Azt olvastam, hogy a krókuszhagymát ősszel a fagyok előtt kell elültetni. Nagy baj ha én most ültetném el úgy hogy már voltak fagyok? Ha az nem jó akkor hol érdemes tárolnom a megmaradt krókuszhagymákat, hogy jövőre el tudjam ültetni?

Figyelt kérdés

2021. okt. 30. 10:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem a fagy a lényeg, hanem hogy szeptember közepe táján földbe kerüljön, mert olyankor már kezdi fejleszteni a gyökereit, ameddig még meleg a talaj, és minél több gyökeret fejlesz, annál szebb lesz a virága majd.

De ha most ülteted el, akkor is lesz virágzás, és ha nem lesz kemény a tél, még nagyon szépen be tud gyökeresedni. Jövő szeptemberig házi körülmények közt nem tudod sehol eltárolni, mindenképpen kinyiffan addig. Úgyhogy húzzál bele az ültetésbe, mert holnap estétől bejön az esős évszak, onnantól már kínos lesz a kertben tapicskolni a térdig érő sárban.

2021. okt. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!