Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szántó földterület erdősítéséh...

Szántó földterület erdősítéséhez kell engedély (kellett engedély ~10 évvel ezelőtt)?

Figyelt kérdés

Körülbelül 10 évvel ezelőtt a tanyánkhoz tartozó földterületre a szüleim akácfát ültettek, és szerintem nem nagyon foglalkoztak a jogszabályokkal, ha jól tudom. Most eladásra kerülne a tanya és a földterület is, amik a bejegyzés szerint szántók, viszont most meg akácfával van boríva.

Mit lehet erről tudni? Kellett volna lejelenteni valahol?



2021. nov. 3. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, át kellett volna minősíttetni:

[link]

Van egy minimális mérték, ami alatt nem kell, de szerintem nálad nagyobb területről van szó. (A minimum talán 400 m2, de ebben nem vagyok biztos.)

Ha el lett mulasztva a bejelentés, akkor bírságot szabnak ki. Kivéve, ha 10 évnél régebben történt a változtatás (fák ültetése), és ezt tudod is bizonyítani valahogy.

Vagy ha a vevőt nem zavarja a dolog, akkor nem kell vele foglalkozni, majd ő intézi a dolgot, ha valamikor valakinek esetleg feltűnik (ami egyáltalán nem biztos).

2021. nov. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért a vevőt tájékoztatni kell erről, mert a végén ő farag rá!
2021. nov. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát a google earth-on 2011 májusig vissza lehet menni és ott már látszódik, hogy fákkal van telepítve. Az meg 10 éve volt. Szerinted ezzel elkerülhető a bíság?
2021. nov. 4. 09:35
 4/9 A kérdező kommentje:

az esetleg tudja valaki, hogy mennyi lenne 2.6 hektárra a bírság?

Természetesen lenne tájékoztatva, ha kell bírságot fizetni, akkor annyival kevesebbé lenne eladva.

2021. nov. 4. 13:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3

Ezzel már elkerülhető.

Csinálj pár PrintScreent, és mentsd el a képeket, biztos ami biztos.

Ha eladod a tanyát, az ügyvédtől érdeklődj, szerintem tudni fogja legalább azt, hogy hol lehet utánanézni a dolgoknak.

2021. nov. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi.


Találtam meg egy ilyet:


[link]


Ha jól értem, akkor 5 év után már nem szabhatnak ki bírságot, de kötelezhetnek, hogy vissza legyen állítva az eredeti állapot (vagy utólag folyamodhatunk engedélyért)?

2021. nov. 4. 16:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez a más (nem mezőgazdasági) célú hasznosításról szól. Ebben egészen más szabályok vannak.
2021. nov. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor milyen jogszabály szerint vehető az, hogy 10 év múlva már nem kell bírságot fizetni?
2021. nov. 4. 21:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, tegnap rágugliztam a bírságra, és egy ügyvéd oldalán írták ezt a 10 évet. Meg még valahol máshol is.
2021. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!