Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az alabbi gyümölcs fajták...

Ettemeg kérdése:

Az alabbi gyümölcs fajták mennyire ellenállóak? Valóban olyan jók, mint írják? Teljes mértékben megfelelnek a leírtaknak? Feldolgozás után is megőrzik fajtajellegüket? Melyik éri meg a pénzét? Saját termelési tapasztalatok érdekelnek!

Figyelt kérdés

A kérdéses fajták: cydora robusta, rea mammoth,

valor, presenta, joganta, top taste, stanley,

bergeron, orangered, aramis, adriana,

szomolyai.

Esetleg valami más?

Fontos lenne, hogy kevés növényvédelem mellett is jó minőségű, magas cukortartalmú, intenzív íz és illatú gyümölcsöt tudjak termelni. Lehetséges ez? Köszönöm!



2021. nov. 15. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kéne milyen alanyra oltották őket. Az hogy beteg lesz-e, kevésbé függ a fajtától, az a fontos hogy van-e vírusos vagy más módon beteg fa a környéken. Illetve talaj, szél, nap, pára, fekvés stb. függő.
2021. nov. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Bergeron és az Orangered is moníliaérzékenyebb az átlagnál, viszont a Bergeron a késői virágzás miatt az egyik legkevésbé érzékeny a késői fagyokra, ezért érdemes ültetni. A többi általam ismert fajta nem különösen érzékeny, de a fajtára szabott normál növényvédelmet azért megköveteli mindegyik.

Kártevőkkel szembeni ellenállóság nem létezik, a levéltetvek, hernyók meg hasonlók minden fajtára egyformán rámennek.

2021. nov. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sárgabarackon még nem tapasztaltam moníniát. A mag körül kezd el rohadni, ez nem tudom mitől van. Almán idén a varasodás ütötte fel a fejét komolyabban. Őszin a tafrina az minden évben. Ezek ellen szoktam vedekezni,általában sikerrel. Viszont ez sok időbe és pénzbe kerül. Ezért szeretnék váltani, ha lehetséges. Nyilván nem nullára, de szeretném minimalizálni a vegyszeres kezelések számát.

Rovarkártevők ellen nekem a feromoncsapda is elég szokott lenni önmagában. Tetvek ellen 1-2 alkalommal fújom a fákat.

2021. nov. 15. 18:08
 4/5 anonim ***** válasza:
gyümölcsfák nem direkttermők, oltványtól függ nagyon sokmindenben hogy mennyire ellenállóak. Sajnos legutóbb egy kertészetben sem tudták megmondani hogy az almafa az vadalmára van oltva vagy valamelyik M-re, pedig fontos lett volna mert karcsúorsóra akartam alakítani. A legjobb ha faiskolából veszed ahol van bizonyítvány hogy vírusmentes a fa.
2021. nov. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sárgabarackon nem a gyümölcsön jellemző a monília, hanem a virágon, meg később a hajtásokon.

A virágmonília miatt szokott úgy kinézni a virág, mintha megfagyott volna, miközben nem is volt fagy. Aztán a betegség megy lefelé, előbb kisebb hajtások száradnak le, aztán néha egész nagyok is, mint a gutaütés esetében. A Bergeronon inkább megáll a monília a virágnál, szóval virágzáskor elég permetezni, de az Orangerednél mindig megy tovább, ha nem permetezzük virágzás után is több alkalommal felszívódóval.

2021. nov. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!