Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen kerti szivattyút...

Milyen kerti szivattyút vegyek ami tartja a nyomást csőben?

Figyelt kérdés
Olyan kellene ami két funkciós, sima locsolásra ásott kútból és a vízrendszerre rákötve pedig állandó nyomáson tartaná azt. Van ilyen?
2021. nov. 23. 06:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

7# iparba ez régóta működik, nincs mit kötözködj rajta. És árulják, és otthon is használják sokan, mert kevesebb a gond vele, mint a hidroforral.

Ez van.

2021. nov. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

10/11 nem kötözködök, csak kritikusan kérdezek, mivel nem láttam ilyen rendszert, amiben ne lenne nyomástartó (puffer). Pedig láttam a régi vw-k üzemanyagrendszerétől a hengermű hidraulikájáig sok mindent, gondoltam tanulhatok valami újat. Mert eddig csak a kapcsolót láttam, de engem a komplett rendszer érdekelne.


Tud valaki ilyet linkelni?

2021. nov. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Közben megnéztem a leírását, ahogy sejtettem, nem úgy van, hogy csak úgy beépítem valahová, függőlegesen kell, és kell, hogy víz legyen mindig az ágban, és a vízoszlop hidrosztatikai nyomása indítja.


Működő rendszer, de számomra kicsit kuruzslás.

2021. nov. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kuruzslásnak tűnik, de már többen írtuk, hogy évek óta működő rendszer és csak a szivattyúból meg a kapcsolóból áll az egész. Nekem a hidrofornál rendszeresen kilyukad a membrán, ettől rozsdás lesz a tartály és mehet a kukába. Már három szivattyúm van tartály nélkül, ezért legközelebb egy ilyen áramláskapcsolót fogok venni, nem szenvedek tovább a hidroforokkal.

Sokkal kevesebb a hibalehetőség, nincs szárazon futás és 10-12e forintból megoldható.

Mint írtam, a szomszédnál vagy 10 éve ilyen rendszer van. Nemrég elromlott neki és engem kért meg a javításra. Szétszedéskor kiderült, hogy a műanyag járókerék tört le a tengelyről. Bekapcsolt a szivattyú, majd pár másodperc múlva ki, mivel nem érzékelt áramlást.

Kicseréltem a járókereket, kapott új tömszelencét, meg tömítéseket és azóta is működik.

Ekkor döntöttem el, hogy a következő rendszerem nekem is ilyen lesz.

2021. nov. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!