Kezdőoldal » Otthon » Kert » Figyelmetlenül levettem a...

Figyelmetlenül levettem a jutazsákot az előnevelt növényekről és most látom a cetlin a feliratot, lehet menteni a dolgot?

Figyelt kérdés
Kicsit szét is esett a gyökerek közt a labda, egy kétméteres tiszafa és ugyanekkora babérmeggy. Köszi!

2021. dec. 25. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit mond a felirat? Hogy ne vedd le? Akkor tedd vissza. :)
2021. dec. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már elég nehéz lesz, de valahogy…
2021. dec. 25. 15:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most úgy tartod, csupasz gyökérrel? Nem tán?

Ha már elültetted, akkor teljesen mindegy.

A jutazsák az ültetésig való egyben tartás miatt van, de az eredést erősen megnehezíti, mert nem képez egységet a gyökérlabdán lévő föld, meg a zsákon kívüli. Legalább egy évig sokkal gyakrabban kell öntözni, mint zsák nélküli ültetésnél.

Felénk egyébként fixen fagyos a föld már napok óta, nem enged ki rendesen nappal se. Ilyen időben nem szabad ültetni.

2021. dec. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon! Itt tegnap pl. 10 fok volt, kiválóan lehetett ültetni. Ősszel is intenzíven kell öntözni így?
2021. dec. 26. 08:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ültetéskor jól beiszapolod, hogy a megbolygatott föld összeálljon, létrejöjjenek ismét a vizet szállító kapillárisok. Télen lombhullatókat nem kellene öntözni, de örökzöldeket nem árt néha, amikor még úgy gondolod, hogy nem saras a föld a gyökérzónában. Most már szerintem átázik annyira a föld, hogy tavaszig nem lesz gond. (Jutazsákkal viszont kellene öntözni, az elszeparáló hatása miatt.) Esetleg ha hosszabb enyhébb idő jön, akkor öntözd.

Tavasszal akkortól kell öntözni, amikor már melegszik az idő, kötött talajon szerintem úgy március vége - április eleje tájától, mert a levelek ilyenkor már többet párologtatnak. Nyáron rendszeresen. Inkább ritkábban és több vizet, mint gyakran nagyon keveset. Ha vízhiányosak, azt azért látni a levelek állásán. Ősszel, ha már hűvösebb az idő, és nem száraz a föld, már be lehet fejezni az öntözést, akkorra már kell lenni annyi gyökérnek, amennyi elegendő az életben maradáshoz.

2021. dec. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Úgysem sikerült szépen visszatenni rájuk a zsákot, sajnos.
2021. dec. 26. 09:36
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ahogy 5-ös írja. A jutazsák csak azt a célt szolgálja, hogy a gyökérzetről ne peregjen le a föld ültetésig. Később a talajban elbomlik.
2021. dec. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ha kicsit már lepergett? Köszi!
2021. dec. 26. 21:23
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor minél előbb el kell ültetni, hogy ne száradjon ki a gyökérzete. Gondolom. (De én az vagyok, aki nem ért hozzá. ;-) )
2021. dec. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!