Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cseresznyefa visszavágás után...

Cseresznyefa visszavágás után miért nem hajt ki az ágcsonkon?

Figyelt kérdés

2022. jan. 4. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Ki hajt az csak később.
2022. jan. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor vágtad? Él még a csonk? Kb. hány cm átmérőjű?

Minden vágás a nedvkeringés megzavarásával jár. Minél többet vágsz, és minél alkalmatlanabb időben, annál erősebb a zavar. Ha túl erős, akkor össze is omolhat az érintett rész keringése, és elhal a csonk.

2022. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kb 3 éve lett vágva, az átmérője kB 10 cm lehet.

Esetleg tápanyaghiány?

2022. jan. 4. 18:22
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem is az zavar, hogy nem hajt ki az ágcsonkon, inkább az, hogy a visszavágás után alig nőtte vissza az elvesztett koronát.

Hogyan lehetne, (ha lehet) növekedésre késztetni?

2022. jan. 4. 18:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem arról van szó, mint gondoltam, azt hittem, egy egészséges fa csonkjáról van szó. Tudnál mutatni egy képet a fáról, meg egyet a csonkról?
2022. jan. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a cseresznye közismerten finnyás, kényes jószág, mondhatni érzékeny lelke van.. A vágás felületét ugye bekented növekedést segítő sebkenőccsel? Én nem vagyok meglepve, hogy nem hajt. Attól függ mikori a seb, nem ártana locsolni a csurgón belül.


Esetleg rügyduzzadáskor visszanyesni egy oltókéssel a felületet, eltüntetve a száraz részt, aztán bekenni, és tápos vízzel locsolni a fa tövét...


Talán sikerül..

Bár három év nagy idő, és a 10 cm átmérő is, de ha újra megpróbálod, talán meghálálja.

2022. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

eleve lassan hajt ki és levágás után kell neki egy kis idő hogy megmetszették!!!!

de légy vidam és pozitív és akkor még gyorsabban nő(főleg ha mosolyoksz♥♥♥♥)

2022. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyökér-lombkorona arány egy külön világ. Cseresznyék nálunk visszanőnek, pedig éréskor vágom őket vissza. Földön könnyebb leszedni jelszó van érvényben:) Gyökérnedvesség lehet gyenge, vagy eszi valami a föld alatt. Pihenésképp olvass egy kis Jókait, sok kerti tanács van benne :) Üdv! [link]
2022. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!