Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire kell a málnát visszav...

Mennyire kell a málnát visszavágni, metszeni ősszel?

Figyelt kérdés
Óriásira megnyúltak, majd a földig lehajoltak.

#málna #visszavágás #Őszi ritkítás
2020. okt. 4. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
A szakkönyvek szerint teljes visszavágás kell, a friss hajtásokon lesz termés.
2020. okt. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Semennyire. Be kell húzni a sorba, és ennyi.

Ha túl korán visszavágod, akkor elkezd kihajtani, és esetleg nem fognak beérni a friss hajtások, elfagynak. Másrészt, a megmaradó részen nincs szükség új hajtásra, mert akkor ott jövőre nem fog termés fejlődni.

Ha túl későn vágod vissza, akkor meg nem tud helyreállni a keringés, azért fagyhat vissza egy darabon, ha véletlenül bejön egy kemény tél.

De ha nem metszed, akkor kizárt a fagyás, és az égvilágon semmi hátránya nincs a nem metszésnek.

Tövig visszavágni a folytontermőket lehet, de azt se ősszel, hanem leghamarabb a tél elején, amikor már nem fog kihajtani. A málna jól bírja a hűvös időt, a fagyokig nő, visszavágásnál meg kihajt.

Ha zavar a hosszú, lelógó hajtás, akkor húzd be a drótok közé, hogy a sorban legyen, ne szerteszét. Vagy ha karózod, akkor is el lehet úgy igazgatni, hogy a sorban legyen.

2020. okt. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
A letermett vesszőket tövig vissza kell vágni. Azokat, amik idén nőttek 60-70 cm-re, azokon lesz jövőre termés.
2020. okt. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dehogy kell 60-70 cm-re. Legfeljebb ha annyira gyenge tövek, hogy többet még nem bírnak el. De nem most, csak tavasszal. Ami bírja, és a támrendszer is alkalmas neki, az lehet akár másfél méteres. Nekem is úgy volt anno, amikor nagyban termeltem.
2020. okt. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Soha nem metszem a málnát és mindig roskadásig van egész evben termők. Júniusban kezd éredni és meg most is van rajta. Hegyvideki területen a málna napos erdőszéleken nől és nem metszi senki mégis terem. Ezt az elvet követem. De ha metszeném tavasszal metszeném ahogy minden mást is.
2020. okt. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kérdés ott kezdődik, hogy milyen málna ?

A kétéves málna esetében a letermett öreg szárakat tőből ki kell vágni. Ezek jó eséllyel már el is száradtak.

A friss hajtásokból lesz a jövő évi termés. Nekem kordonra van húzva és 2 m magasan szoktam elvágni a kordon tetejénél amelyik tovább nőtt.

2020. okt. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kérdező egyértelműen az új hajtásokról kérdez, nem a letermett öreg részekről. Ott van, hogy "Óriásira megnyúltak, majd a földig lehajoltak." A letermett részek nem nyúlnak, hanem mostanra legalábbis megsárgultak, vagy el is száradtak.
2020. okt. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Arra jutottam,hogy az idén /egyszer/ termett, már le is száradt vesszőket -tövig- visszavágtam. A földig lehajló új, ide hajtásokat pedig próbáltam rendbe tenni.
2020. okt. 21. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!